Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Μικρή και μεγάλη οθόνη! Τώρα η 7η Τέχνη και σε έκδοση με λεπτότερα φτερά.

Συντονιστής: snodrion

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Mulholland Vader
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Ιαν 23, 2007 3:13 pm
Real Name: Γιαννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθηνα

Lost - Προσοχή ΠΟΛΛΑ spoiler

Δημοσίευση από Mulholland Vader »

Μα καλα πως γινεται να μην υπαρχει τοπικ για την καλυτερη σειρα που εχει βγει ως τωρα? (μεχρι την επομενη του J.J. Abrams δηλαδη γιατι και το ALIAS ειναι απιστευτο, απλα το Λοστ ειναι ακομα καλυτερο)


Άλλαξα τον τίτλο. Παρακαλούνται όσοι δεν έχουν διε μέχρι και το τελευταίο επεισόδιο να μη διαβάσουν ό,τι γράφεται εδώ, αλλιώς δε θα φτάιμε εμείς και δε θα έχετε δικαίωμα να μας βρίζετε που σας το χαλάσαμε :D
Επίσης όσοι δεν έχουν δει ούτε ένα επεισόδιο να μην προχωρήσουν κάτω από αυτή τη γραμμή γιατί κάποια στιγμή θα το παρακολουθήσουν (το μόνο σίγουρο) και θα χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο που τα είχαν ήδη διαβάσει ;)
-Wizard
Ρε παιδια, εσεις οι υπευθυνοι για το "εξοδος" subforum, χαιρω πολυ, μπαρακια, κλαμπακια, θεατρα και ταβερνες ξερω κι εγω, καμια Χημικο Μηχανικο ξαδερφη δεν εχετε να γνωρισουμε?
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

OXI!!!
Δεν πάει άλλο!!! Κάποιος να τη σταματήσει αυτή την κωλοσειρά! Μου έχουν γίνει τα νεύρα κουρέλια!!!!

(όπως καταλάβατε μόλις είδα το τελευταίο επεισόδιο -313)
Δεν την παλεύω άλλο! Θέλω απαντήσεις!!! :cry:
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
ntouzos
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Παρ Δεκ 15, 2006 12:06 pm

Δημοσίευση από ntouzos »

Η αληθεια ειναι πως εχει παραγινει.Στον βωμο καθαρα και μονο της θεαματικοτητας εχει καταντησει καθε επεισοδιο να ειναι προλογος για μια αλλη season...Μακαρι βεβαια να διαψευτω αφου και εγς θεωρουσα οτι προκειται για μια απο τις καλυτερες σειρες.
phononio
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 3:02 pm

Δημοσίευση από phononio »

twra ti na leme...
ta logia einai peritta...
einai gamati seira kai pragmatika iparxoun tosa polla erwtimata ....
kai se periptwsi pou apantithei ena apo auta, genniountai alla 13...

Kapou diavasa malista oti iparxei yliko gia 7 seasons toulaxiston...
Giauto proxwraei toso arga i ploki...

Kai poios allos pisteuei ektos apo mena oti o pateras tou Locke, einai o 'pragmatikos' Sawyer?

Ayta
Άβαταρ μέλους
drcypher
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 2299
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 7:33 am
Real Name: Κώτσος Φίλ
Gender: Male
Τοποθεσία: Μπροστά στην οθόνη

Δημοσίευση από drcypher »

Κατ' αρχάς είδατε στο 12 ότι η Αυστραλέζα είναι ετεροθαλής αδερφή του Τζακ; Δηλ., εντάξει με τα ερωτήματα που δημιουργούνται, αλλά μετά από κάποιο σημείο τους μπλέκει πολύ τον έναν με τον άλλον. Ειδικά αυτός ο πατέρας του Τζακ "έχει πάει" με όλους! :D
Από τούδε και στο εξής ως στρογγυλοί αριθμοί ορίζονται τα πολλαπλάσια του 5 και οι δυνάμεις του 2.
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Πάνω σε αυτό που λες dr, από τη δεύτερη κι όλας σεζόν έχει αρχίσει να τους μπλέκει. Αν θυμάσαι σχεδόν όλοι έχουν συναντηθεί με τους άλλους ή με κάποιο συγγενικό τους πρόσωπο.
Ας αρχίσω με μερικά ερωτήματα.... (όσα μπορέσω να θυμηθώ)
  1. Που σκατά βρέθηκαν οι πολικές αρκούδες? (Αν και πιστεύω ότι μάλλον ήταν πάνω στο πλοίο με το οποίο ήρθε η γαλλιδα)
  2. Πως περπάτησε ο Lock?
  3. Πως γιατρεύτηκε η άλλη που είχε καρκίνο αν θυμάμαι καλά
  4. Τι στο διάολο είναι αυτό το μαύρο αέριο που τους σκοτώνει και τους γδέρνει και πετάει δέντρα κάτω και και...
  5. Τι είναι αυτά τα νούμερα τελικά???
  6. Ο Χιούγκο γιατί ήταν στο ψυχιατρείο???
  7. Η άλλη που ήταν ψυχίατρος γιατί ήταν έγκλειστη στο ίδιο ψυχιατρείο????
  8. Τι είναι επιτέλους αυτή η ασθένεια που σκότωσε τόσο κόσμο?
  9. Τι δυνατότητες ήταν αυτές που είχε ο Γουώλτ και που είναι τώρα? Φύγανε τελικά από το νησί?
  10. Γιατί σκαλώσανε όλοι οι υπόλοιποι επιζώντες με τους "Άλλους"?
  11. Πως βλέπει το μέλλον ο Ντέσμοντ? ή μάλλον γιατί? :? και κυρίως, γιατί ζει????
Πως βρέθηκε ο πατέρας του Lock στο νησί????? Βγήκε από το κουτί? :?
Όλα αυτά πολύ πρόχειρα, αν θυμηθώ κι άλλα θα συμπληρώσω.

phononio, μετά το χθεσινό επεισόδιο κι εγώ το πιστεύω.


Εμένα ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι όλα αυτά θα απαντηθούν με έναν ηλίθιο τρόπο και θα ξενερώσω εντελώς. Προτιμώ μάλλον κάποια να μείνουν αναπάντητα :D


Υ.Γ. Έκανα edit στο πρώτο post και άλλαξα και τον τίτλο γιατί όπως φαίνεται θα είναι γεμάτο spoiler το θέμα :D
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
nikosemfe
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 22, 2007 11:48 pm

Δημοσίευση από nikosemfe »

Παιδιά μόλις γύρισα απο συνάθροιση Σεμφιτών με σκοπό την παρακολούθηση των 3 τελευταίων επεισοδίων. Αριστουργηματική σειρα. Πολλά ερωτήματα. Ελπίζω και σε πολλές απαντήσεις. Το τελευταίο επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά. Τα γάμησε όλα ο Locke. Δεν είναι ο Sawyer ο πατέρας του Locke γιατί δεν ταιριάζουν οι ηλικίες.
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Γιατί δεν ταιριάζει? Απλά το κόλπο με τη μητέρα του James μπορεί να το έκανε αφού γενήθηκε ο Locke. Άλλωστε ξέρουμε αν με τη μητέρα του Locke ήταν ποτέ οικογένεια? Νομίζω δεν ήταν. Μάλλον κάποια απάτη του που άφησε και κουτσούβελο πίσω ήταν.
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
Mulholland Vader
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Ιαν 23, 2007 3:13 pm
Real Name: Γιαννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από Mulholland Vader »

Οι ηλικιες ταιριαζουν ευκολα και ανετα. Λοιπον επειδη εχω "νευριασει" τωρα τελευταια με αυτους που γκρινιαζουν οτι το ξεχειλωνουν το θεμα, αν δε θελουν να δουν αλλο, ας μη δουν αλλο και να μη μιλανε καν γι αυτο. Οι δημιουργοι εχουν ηδη δηλωσει απο το τελος της πρωτης σεζον οτι η σειρα παει για 5 η για 6 σεζον. Και προσωπικα πιστευω οτι παρολο που δεν τα εχουν σχεδιασμενα ολα (γιατι η Ανα Λουσια και η Λιμπυ πεθαναν αναγκαστικα επειδη επιασαν τις ηθοποιους να οδηγουν μεθυσμενες) σιγουρα εχουν σχεδιασει εξαρχης ενα πλανο για το τι συμβαινει και ποια ειναι η ολοκληρωτικη συνωμοσια. Απλα στην πορεια κατασκευαζουν και διαφορα γεγονοτα για τους χαρακτηρες. Ομως για τον Λοκ δεν παιζει να μην ειχαν σχεδιασει ολη την ιστορια με την αναπηρια και τα λοιπα απο την αρχη αφου αποτι φαινεται ολο το παρελθον του ειναι σχεδιασμενο εξαρχης.
Ρε παιδια, εσεις οι υπευθυνοι για το "εξοδος" subforum, χαιρω πολυ, μπαρακια, κλαμπακια, θεατρα και ταβερνες ξερω κι εγω, καμια Χημικο Μηχανικο ξαδερφη δεν εχετε να γνωρισουμε?
Άβαταρ μέλους
Mulholland Vader
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Ιαν 23, 2007 3:13 pm
Real Name: Γιαννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από Mulholland Vader »

Γουιζαρτν μονο το πρωτο μπορω να σου απαντησω. Καπου λεει οτι εκαναν πειραματα με ζωα και δειχνει και πολικες αρκουδες στις εγκαταστασεις της Νταρμα. Προφανως τις ειχαν παει εκει οι επιστημονες. Τα αλλα ερωτηματα θελω να πιστευω οτι καποια στιγμη θα τα απαντησουν. Τα εχουν αφησει στη μεση. Προβλεπω Μαικλ και Γουολτ να ξαναγυρισουν στο νησι την επομενη σεζον.

Κι εγω συζητουσα με ενα φιλο μου και πολυ πιθανο το κοβω ο πατερας του Λοκ να ειναι ο Σογιερ.
Ρε παιδια, εσεις οι υπευθυνοι για το "εξοδος" subforum, χαιρω πολυ, μπαρακια, κλαμπακια, θεατρα και ταβερνες ξερω κι εγω, καμια Χημικο Μηχανικο ξαδερφη δεν εχετε να γνωρισουμε?
phononio
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 3:02 pm

Δημοσίευση από phononio »

Pantws i Libi sigoura tha ksanaemfanistei sti seira, fisika oxi ws zwntani, alla se kapoio flashback, to opoio tha eksigei polla, apo oti exw akousei toulaxiston apo ena allo lost...oforum...
Lene pws o rolos tis malista einai poli simantikos.
Fisika kai oi ilikies tairiazoun na einai o Sawyer o pateras tou Locke, kai apo oti fainetai autos einai.

Epitelous lithike kai to mistirio peri to pws emeine anapiros o Locke...

I ginaika tou Desmond kai o pateras tis episis prepei na paizoun kapoio rolo... Isws o pateras tis eixe na kanei me tin Darma, kai i kori tou epsaxne to nisi to opoio eixe eksafanistei apo ton xarti logw tis apotixias tis Darma...
Pantws to pio koulo apo ola einai ayto to sistima sinagermou, o mavros kapnos pou ta gamaei ola...

Oso gia ton patera tou Sawyer, to mono pou mporw na skeftw einai na ton vrikane oi Hostiles epeidi psaxnane to parelthon tou Locke, gia na exoun ton Locke tou xeriou tous.

Twra pws skata vlepei o Desmond to mellon... den kserei...

To nisi apo oti fainetai omws exei aytes tis therapeutikes idiotites (an thimosaste san kai ayto to meros sto opoio eixe paei arxika o antras tis Rose), gia auto kai o Locke perpatei, i Rose den exei pia karkino, i Sun mporese kai emeine egkyos...

Apla den kserw pws kai an oi xaraktires mathoun pote kai oi idioi tis sxeseis pou tous sindeoun...px o Jack na mathei o pateras tou eixe proslavei tin Anna Lucia kai oti i Claire einai i aderfi tou, oti i Liby einai ayti pou eixe dwsei to istioforo ston Desmond, o Hurlaey na mathei oti itan sto idio idrima me tin Liby, o Locke na mathei oti douleuei stin etaireia xartiwn pou exei agorasei o Hurley...

peiragmeni seira
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Mulholland Vader έγραψε:Προβλεπω Μαικλ και Γουολτ να ξαναγυρισουν στο νησι την επομενη σεζον.
Βασικά εγώ δεν πιστεύω να έχουν φύγει. Άσε που απ' ό,τι εξηγεί στο τελευταίο, αν έχουν φύγει δε μπορούν να ξαναγυρίσουν.
phononio έγραψε:Oso gia ton patera tou Sawyer, to mono pou mporw na skeftw einai na ton vrikane oi Hostiles epeidi psaxnane to parelthon tou Locke, gia na exoun ton Locke tou xeriou tous.
Δε θα μπορούσαν να τον φέρουν με κάποιο τρόπο στο νησί. Αν είανι αλήθεια αυτό που λένε στο τελευταίο επεισόδιο δε μπορούν πλέον να καθοδηγήσουν το υποβρύχιο ώστε να επιστρέψει στο νησί :?
phononio έγραψε: i Sun mporese kai emeine egkyos...
Aυτό το είχα ξεχάσει!!! :P
Apla den kserw pws kai an oi xaraktires mathoun pote kai oi idioi tis sxeseis pou tous sindeoun...px o Jack na mathei o pateras tou eixe proslavei tin Anna Lucia kai oti i Claire einai i aderfi tou, oti i Liby einai ayti pou eixe dwsei to istioforo ston Desmond, o Hurlaey na mathei oti itan sto idio idrima me tin Liby, o Locke na mathei oti douleuei stin etaireia xartiwn pou exei agorasei o Hurley...
Πιστεύω ότι ο μόνος τρόπος για να το μάθουν θα είναι να τους το πουν οι άλλοι. Ειδικά σε περιπτώσεις όπως Claire - Jack, James - πατέρας του Jack, Hurly - Liby. Είανι πλέον αδύνατο :D
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Έχω spoilers από το επίσημο περιοδικό Lost Magazine!!!!

Ο Jack επιστρέφει στην παραλία και θα αναγκαστεί και πάλι να γίνει ο ηγέτης.
Η Kate φυσικά και έχει πρόβλημα με την παρουσία της Juliet στην περιοχή τους. Ένα πρόβλημα επειδή την είχε φυλακισμένη και είναι μία απο τους Others και το άλλο πρόβλημα είναι πως φαίνεται να δένεται με τον Jack. Θα εξερευνήσουμε αυτό το τετραπλό [Jack, Juliet, Kate, Sawyer.] Θα συνεχιστούν οι υποψίες της Kate για την Juliet.
Ο Sawyer θα λάβει μια πολύ μεγάλη έκπληξη στα υπόλοιπα επεισόδια κάτι που ποτέ δεν πίστευε οτι μπορούσε να συμβεί. Θα πάμε πίσω σε κάποια βασικά ζητήματα που είχε ο Sawyer στην αρχή της σειράς. Θα κάνει μια ενδιαφέρουσα πεζοπορία με τον Locke. Θα ψάξουμε να δούμε τι συνέβη με τον Cooper, με τον Locke, με τον Locke και τους Others και τι έκανε ο Locke την περίοδο που δεν ήταν στην παραλία.
Ο Charlie θα πρέπει να κάνει κάποιες δύσκολες επιλογές αλλά όσο εύκολο και να είναι το να μείνει μέσα στην τέντα του σε αυτό το νησι, ξέρετε πως είναι δύσκολο.
Ο Sayid επιτέλους θα αναλάβει δράση!
Η Claire έχει να τραβήξει συναισθηματικό Γολγοθά.
Ο Hurley θα παίξει κεντρικό ρόλο στο φινάλε.
Η Sun θα μάθει κάποια ενδιαφέροντα πράγματα που συμβαίνουν στις έγκυες γυναίκες πάνω σε αυτό το νησί και όταν τα μάθει αυτά θα έχει μεγάλη επίδραση στην σχέση της με τον Jin. Θα μάθουμε πως η Sun κρατάει ένα μυστικό απο τον άντρα της και αυτό όχι μόνο θα το ακούσουμε αλλά και θα μας απαντηθεί. Στο επεισόδιο με το flashback τους θα τους δούμε ως νιόπαντρους και θα δούμε που ήταν ο Jin πρίν γίνει το δεξί χέρι του Mr. Paik.
Θα αρχίσουμε να καταλαβαίνουμε γιατί η Juliet φαίνεται τόσο διχασμένη.
Θα μάθουμε τι γίνεται με την Penny και τον Desmond και θα συνεχίσουμε να εξερευνούμε ότι είδαμε στο φινάλε του 2ου κύκλου.
Και για το τέλος...μια πολύ μεγάλη αποκάλυψη έρχεται σύντομα. Ένα γεγονός που θα συμβεί στο νησί θα αλλάξει για τα καλά τις σκέψεις και τις απόψεις όλων μας για την σειρά αυτή
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Άβαταρ μέλους
el_greco
Δημοσιεύσεις: 1275
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 9:30 am
Real Name: Νίκος Βέργος
Gender: Male
Τοποθεσία: Austin, TX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από el_greco »

Και ναι...μετά από μια περίοδο λιωσίματος με το lost, μπορώ επιτέλους περήφανα να διαβάζω και να απαντώ και σε αυτή την κατηγορία του forum, από την οποία είχα αυτοεξαιρεθεί μέχρι να δω όλα τα επεισόδια της σειράς (ο τρόπος με τον οποίο πέρασα τις πασχαλινές διακοπές)...

Απλά τα σπάει!

Από το s03e07 και μετά, υπάρχουν ενδελεχή reviews και αναλύσεις - απορίες σε αυτό εδώ το blog, αν και δυστυχώς τα tags δε λειτουργούν και η αναζήτηση είναι χειροκίνητη...

Αργεί το βράδυ της Τετάρτης; :D :D :D
                 
Άβαταρ μέλους
Wizard
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2624
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 01, 2006 8:40 am
Real Name: Μάνος Ικάριος
Gender: Male
Facebook ID: Manos.Ikarios
Τοποθεσία: Παντού!

Δημοσίευση από Wizard »

Είδα post σου στην κατηγορία κι ετοιμαζόμουν να σε κράξω...
Αλλα τελικά WELCOME!!!!!
:D

Πάντως, οφείλω να πω ότι το τελευταίο επισόδειο μου γ@@σε την ψυχολογία. Πλέον έχω αρχίσει να αμφισβητώ το αν εγώ είμαι σε αυτό το νησί ή όχι.... Τόσο πολύ έχω φρικάρει!


btw, πως μπορώ να κατεβάσω νόμο πλαίσιο στην Αμερική ώστε η βδομάδα να έχει δύο (τουλάχιστον) Τετάρτες? :(
Windows is unprotected sex. Linux is using a condom, the pill, a vasectomy, and the Berlin wall...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος & Τηλεόραση”