Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Ιδιαίτερα ζητήματα που απασχολούν τη ΣΕΜΦΕ (όπως π.χ., συνδικαλιστικά, επαγγελματικά δικαιώματα, πρόγραμμα σπουδών κτλ.)

Συντονιστές: antony07, Chris

Eλένη
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 21, 2013 12:51 pm
Real Name: Eleni
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από Eλένη »

Tsakalos

Eλένη wrote:
δεν σας καίγεται καρφάκι αν χαθεί το εξάμηνο ή αν τελειώσετε τη σχολή στα 6 ή 7 χρόνια λόγω καταλήψεων

Καλα θα ηταν να τελειωναμε σε 6 ή 7 χρονια! Εσενα σου ευχομαι να σπασεις ολα τα ρεκορ τελειωσεις στα 5!!
Στα 5 δεν ξέρω πάντως ελπίζω στα 6 να έχω φύγει!!
Τώρα θα κάνουμε κατάληψη και για τον Πελεγρίνη... Μην ξεκινήσουμε απότομα και πάθουμε τίποτα μετά από τόσες μέρες βαρεμάρας!!!!
Επίσης βρίσκω και εγώ τραγικό να συνεχίσουμε την κατάληψη... Για να μην πω να πάμε κανονικά όλοι την δευτέρα, γιατί δεν μεταφέρουν τη συνέλευση παρασκευή ΑΝΤΕ και δευτέρα για να μην χάσουμε κ' άλλο χρόνο...(όπως την είχαν αλλάξει από δευτέρα σε τρίτη για να ξέρουν την απόφαση των διοικητικών). Ή μήπως τώρα που είναι να ανοίξει η σχολή δεν μας συμφέρει???????????????
Off Topic
Εγώ δεν θα πάω πουθενά αύριο γιατί διαφωνώ τελείως με όλη αυτή τη φασαρία και ναι! είμαι από τους "ανεξάρτητους"!!
Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανισότητα από την ισότητα μεταξύ των άνισων...
Άβαταρ μέλους
SilverAuditore
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 12:35 pm
Real Name: Αφροδίτη
Gender: Female

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από SilverAuditore »

Eλένη έγραψε:
Tsakalos

Eλένη wrote:
δεν σας καίγεται καρφάκι αν χαθεί το εξάμηνο ή αν τελειώσετε τη σχολή στα 6 ή 7 χρόνια λόγω καταλήψεων

Καλα θα ηταν να τελειωναμε σε 6 ή 7 χρονια! Εσενα σου ευχομαι να σπασεις ολα τα ρεκορ τελειωσεις στα 5!!
Στα 5 δεν ξέρω πάντως ελπίζω στα 6 να έχω φύγει!!
Τώρα θα κάνουμε κατάληψη και για τον Πελεγρίνη... Μην ξεκινήσουμε απότομα και πάθουμε τίποτα μετά από τόσες μέρες βαρεμάρας!!!!
Επίσης βρίσκω και εγώ τραγικό να συνεχίσουμε την κατάληψη... Για να μην πω να πάμε κανονικά όλοι την δευτέρα, γιατί δεν μεταφέρουν τη συνέλευση παρασκευή ΑΝΤΕ και δευτέρα για να μην χάσουμε κ' άλλο χρόνο...(όπως την είχαν αλλάξει από δευτέρα σε τρίτη για να ξέρουν την απόφαση των διοικητικών). Ή μήπως τώρα που είναι να ανοίξει η σχολή δεν μας συμφέρει???????????????
Off Topic
Εγώ δεν θα πάω πουθενά αύριο γιατί διαφωνώ τελείως με όλη αυτή τη φασαρία και ναι! είμαι από τους "ανεξάρτητους"!!
Συμφωνω!! (Αυτο με τους ανεξαρτητους που ειπες δεν το ξερω γιατι δεν ημουν στις συνελευσεις). Συγγνωμη, θα κανουμε κι αλλη καταληψη για τον πελεγρινη;; Ε το εχουμε χασει εντελως!!
Don't lose your grip on the dreams of the past, you must fight just to keep them alive!!
Eλένη
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 21, 2013 12:51 pm
Real Name: Eleni
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από Eλένη »

Αυτό για τον Πελεγρίνη ειρωνικά το είπα... Δεν νομίζω να είναι τόσο ηλίθιοι και να προτείνουν κάτι τέτοιο... Αλλά δεν θα μου έκανε και εντύπωση!!
Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ανισότητα από την ισότητα μεταξύ των άνισων...
Άβαταρ μέλους
BILLYDELUXE
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Τρί Μάιος 22, 2007 9:49 pm

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από BILLYDELUXE »

Να φανταστώ πως αν ανοίξουμε την τρίτη δεν θα ξεκινήσει πριν τα Χριστούγεννα εξεταστική ε?

δεν νομίζω να προλαβαίνουμε
papagalakos II
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:37 am
Real Name: Λουμίδης
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από papagalakos II »

marousiotis έγραψε:@silverauditore
Είσαι μικρό έτος ε; Σύντομα θα μάθεις ότι η λογική δεν θα σου χρησιμεύσει και πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις... Όσο παράλογο κι αν σου φαίνεται η κατάληψη και η συνέλευση θα γίνουν κανονικά!
Ο υποστηρικτής της κυβέρνησης που απολύει διοικητικούς και μέλος της Δ.Α.Π. που ψηφίζει "ανεξάρτητους" στη σχολή για το καλό του πανεπιστημίου μιλάει για παραλογισμό.

Όλοι μαζί βέβαια στα αρχίδια τους για τον πρύτανη, δεν τους απασχολεί η μείωση προσωπικού, θεωρούν το Ε.Μ.Π. άχρηστο και άξιο επιτήρησης από manager αλλά κατά τα άλλα εμείς δεν νοιαζόμαστε.
dead έγραψε:Αλήθεια πόσοι από τους "ανεξάρτητους" θα πάνε αύριο σε κάποια, οποιαδήποτε, συγκέντρωση για τον Γρηγορόπουλο? Μήπως είναι και αυτό ενα γεγονός πολύ μακρινό που δεν μας αφορά πλέον αφού το χρέος μας είναι μόνο να διαβάζουμε να γίνουμε καλοί επιστήμονες και πολίτες, να παρόυμε 5-6 νομπελ, να εκπολιτιστουμε κτλ κτλ. Βάλτε το καλά στο μυαλό σας ακόμα και η απολιτίκ αδράνεια είναι μια εξόχως πολιτική θέση στήριξης της εξουσίας.
Που να δεις τι έλεγαν οι "ανεξάρτητοι" το 2008.

Η κατάληψη πρέπει να σταματήσει. Όχι επειδή έπαψαν να ισχύουν οι αναγκαιότητες της ή επειδή άλλαξε κάτι αλλά επειδή το κίνημα σήμερα υπέστη μια σοβαρή ήττα.

Αυτή η ήττα οφείλεται αφενός στην έλλειψη στήριξης από τους φοιτητές και αφετέρου στο γεγονός ότι ακόμα μια φορά απεργοί κι αριστερά έθεσαν τον πήχη χαμηλά και δεν πάλεψαν για ανατροπή αλλά για συνδικαλιστική νίκη εν μέσω συνδικαλιστικού μακελειό.

Ο λόγος που πρέπει λοιπόν να σταματήσει η κατάληψη είναι γιατί μετά από αυτή τη ήττα δεν έχει την δυναμική να συνεχίσει.

Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι έκλεισε το κεφάλαιο "διοικητικοί". Μένει ακόμα να αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του για ό,τι συνέπειες υπάρξουν από εδώ και πέρα.

Δική μου πρόταση είναι αν δικαιωθούμε και το Ε.Μ.Π. σε κάποιο διάστημα αδυνατίσει να λειτουργήσει όπως γίνεται με άλλα πανεπιστήμια η επόμενη συνέλευση να διεξαχθεί με όρους μαζικής λαϊκής αντιβίας.
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από antony07 »

Καταλαβαίνω πλήρως την ένταση που επικρατεί λόγω της κλιμάκωσης του αγώνα και το μεταίχμιο στο οποίο βρίσκονται οι εξετάσεις, τα μαθήματα και το εξάμηνο, αλλά σας παρακαλώ να συνεχίσετε σε χαμηλούς τόνους, και να μην επαναλάβετε τους ευθείς υβριστικούς χαρακτηρισμούς και τις λογομαχίες των 2 προηγούμενων σελίδων, που δεν ωφελούν και την συνέχιση της συζήτησης. Προσπαθούμε να κάνουμε όσο πιο ελαστικό moderation γίνεται, μιας και αντιλαμβανόμαστε την έντονη φύση του θέματος, αλλά αν συνεχιστεί σε τέτοιο επίπεδο η συζήτηση το topic θα πρέπει να κλειδωθεί.

Εκ της διαχειρίσεως

"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
nickant
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Σεπ 10, 2013 2:58 pm
Real Name: NickAnt
Gender: Male

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από nickant »

Τα επιχειρήματα των συναδέλφων που στηρίζουν την κατάληψη φαίνονται να εξαντλούνται μετά την απόφαση των διοικητικών να σταματήσουν την απεργία.Σε αυτούς που θεωρούν πως η ΣΕΜΦΕ και γενικότερα το ΕΜΠ θα αδυνατίσει να λειτουργήσει στο προσεχές μέλλον λόγω μη επάρκειας προσωπικού έχω να απαντήσω με αυτή την ανακοίνωση http://www.ntua.gr/announcements/rector ... Dilwsi.pdf από την διοίκηση του ΕΜΠ..Για αυτό το λόγο η συνέχιση της κατάληψης μόνο ως μια 'παρανοική' πράξη θα πρέπει να αντικρίζεται.Αν θέλει ο φοιτητικός σύλλογος το καλό της ΣΕΜΦΕ και των σπουδαστών της καλείται να σταματήσει την κατάληψη όσο το δυνατόν το συντομότερο γίνεται!
dru85
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 4:29 am
Real Name: Dru
Gender: Male

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από dru85 »

οριστε φαγωθηκατε να κατεβω στην γσ και να φυγω απο το pc και το εκανα.. αφου φτασανε εδω που φτασανε τα πραγματα και οι διοικητικοι σταματησανε τις απεργιες δν υπαρχει νοημα να συνεχιστει η καταληψη.. τουλαχιστον με αυτην την προφαση εγινε η καταληψη.. κατα δευτερον οσον αφορα το τι θα γινει απο δω και περα εγω λυπαμαι τους υποψηφιους διδακτορες γιατι αυτοι θα τα τραβηξουν ολα.. και ναι επιτελους θα ανοιξουμε.. πανω απο τις μισες ειναι ανοικτες και κανουν μαθημα ηρθε και η ωρα μας..

@dead'Αλήθεια πόσοι από τους "ανεξάρτητους" θα πάνε αύριο σε κάποια, οποιαδήποτε, συγκέντρωση για τον Γρηγορόπουλο? '

τι δουλεια εχουμε οι ανεξαρτητοι με τον γρηγοροπουλο? τι δουλεια εχουν οι αποψεις μου σχετικα με την αστυνομικη βια και με το οτι θελω να παρω πτυχιο? μπλεξατε τα πεπονια με τα προφυλακτικα

και καπου εδω τελειωσε και αυτο το καρναβαλακι.. τα λεμε στην επομενη καταληψη

τιμη μου τα καντηλια που ανταλλαξαμε.. σας αγαπω πολυ..φιλια
Άβαταρ μέλους
d d doora!!
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: Τρί Φεβ 01, 2011 12:40 am
Real Name: Domovoi
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από d d doora!! »

10 σελίδες, πόσο πήγε????και για να αρχίσουμε, όχι πολιτική αντιπαράθεση αλλά επισήμανση κάποιων χάιλάιτς, ρε "ανεξάρτητε" στην συνέλευση τουλ. αν κατάλαβες δεν σε είπε κανείς ΔΑΠίτη...όχι ρε παιδί μου, έστω δεν είσαι, ούτε μέλος ούτε τίποτα οκ?ρε αγόρι μου καλό όμως, το να μη κατεβάζει ξεχωριστό πλαίσιο η ΔΑΠ και να στηρίζει ολομελειακά το δικό σου "πλαίσιο" σημαίνει πως το "πλαίσιο" σου εξυπηρετεί τους πολιτικούς της σκοπούς (και τι, σε άλλες σχολές που οι συσχετισμοί είναι καλύτεροι για τη ΔΑΠ (και τη ΠΑΣΠ), κατεβάζει πλαίσιο και στην ψηφοφορία είτε στηρίζει, είτε ενώνεται με το "ανεξάρτητο").

Πάμε, πιο απλά, η ΔΑΠ είναι παράταξη, οκ? με μία-κάποια ιδεολογία που καταλήγει σε κάποια πρακτική (και για να δούμε ποια είναι αυτή η πρακτική στο τώρα, να δούμε τι κατέβαζε τελικώς, όταν στην ΣΕΜΦΕ στην ανάγνωση πλαισίων έλεγε ένα "ανοιχτή σχολή" (κυριολεκτικά, δεν το λέω "έτσι") και περίμενε την πρώτη φορά να πάρει τα 3 μου και την δεύτερη τα 13 μου (ή ήταν 4 και 14????)). Άρα ότι η ΔΑΠ εκφράστηκε μέσου εσένα στην τελευταία συνέλευση, ε όπως και να το πας, όπως και να το κλαψουρίσεις έγινε. Και όχι μόνο η ΔΑΠ, ότι απολίθωμα της ΠΑΣΠ υπάρχει ακόμα στη σχολή μας ήρθε και σε ψήφισε. Επίσης, αν θυμάσαι καλά και στην 'πρώτη' σας συνέλευση ήθελε αρχικά να κατέβετε μαζί αλλά πόσο ήταν?κάνα μισάωρο που με ερωτήσεις και στον ομιλητή σας και στης ΔΑΠ τελικώς ακούσαμε το "εμείς θα κατέβουμε ξεχωριστά"/"εμείς θα κατέβουμε σαν ΔΑΠ".

Μιλάτε για ΕΑΑΚίτες που έρχονται και ψηφίζουν απο άλλες σχολές και τα λοιπά. Ε ρε παιδιά, δεν στήριξαν ΕΑΑΚ οι καμιά 30ριά τύποι που εμφανίστηκαν στο τελευταίο 2λεπτο πριν την ψηφοφορία στην συνέλευση. Αυτοίιι που ήταν στους όοοορθιους, εκεί πίσω......Τρενάκι, λες και είχαμε σταθμό του ΟΣΕ έξω απο τη ΣΕΜΦΕ. Και ναι, στην συνέλευση υπήρχαν ΕΑΑΚίτες απο άλλες σχολές, όπως και ΚΝΕίτες όπως και αυτόνομοι (για ανεξάρτητους δεν λέω, επειδή δεν ξέρω...κυριολεκτικά δεν έχω ιδέα ποια ήταν κάποια άτομα που σας ψήφισαν) όπως κι εγώ μετά την δικιά μας συνέλευση πήγα στων ναυπηγών...

Εμείς, ή άσ' το "εμείς", εγώ είμαι το κομματόσκυλο, εγώ και ο κλειστόμυαλος, εγώ και το πρόβατο, εγώ και ο άβουλος, εγώ και ο "ξύλινος λόγος" κτλ κτλ κτλ, αλλά 111 άτομα στήριξαν έναν τύπο ο οποίος δεν είχε τίποτα να πει...Στην κυριολεξία δεν είχε τι να απαντήσει σε μία έστω ερώτηση..Αλλά για να το λέω και σωστά και να μην αντιφάσκω με τον εαυτό μου, δεν ήταν και οι 111 ανεξάρτητοι, αρκετοί απο αυτούς ήταν και ΔΑΠίτες....

Και ρε 'σεις δεν είμαστε 14 εβδομάδες σε κατάληψη γιατί είμαστε απλώς αλληλέγγυοι στους εργαζόμενους. Είμαστε για το πως αυτές οι απολύσεις θα έρθουν να επηρεάσουν εμάς και όχι μόνο όσον αφορά το απολύτως πρακτικό του ζητήματος αλλά και πως θα επηρεάσουν την ίδια την υπόσταση της σχολής, το πτυχίο, τον κύκλο σπουδών, την φοιτητική μέριμνα, καθημερινότητα κτλ. (Ψάξ'τε την εφημερίδα της κυβέρνησης τα λέει πιο αναλυτικά, ψάξ'τε τους εσωτερικούς κανονισμούς) δεν κάνουμε κατάληψη για να καυλαντίσουμε, ούτε για να παλέψουμε έτσι γενικά κ ονειρεμένα, ούτε γιατί 3 μήνες τώρα βαριόμασταν να κάνουμε μάθημα....

Και για κάτι τζιμάνια που λένε πως οι εργαζόμενοι πληρώνονται και τι είναι αυτά, μάλλον δεν αξιώθηκαν να πάρουν τα πόδια τους και να έρθουν σε προηγούμενη συνέλευση όταν ήρθε εργαζόμενος και μας είπε "Ρε παιδιά αυτή την στιγμή πληρώθηκα για τους δύο μήνες επειδή δεν μπορώ να κόψω εγώ την χρηματοδότηση επειδή αν το έκανα θα έκοβα και τα επιδόματα π.χ. στις εγκύους στο ΕΜΠ και αν το έκανα θα έβγαιναν τα ΜΜΕ κι εκτός των άλλων θα έλεγαν πως εξαιτίας της απεργίας κόβονται τα επιδόματα π.χ. στις εγκύους. Κι άλλοστε αυτά δεν είναι λεφτά που δεν θα χάσω, δεν είναι λεφτά που θα κρατήσω, αυτά θα μου κοπούν αναδρομικά και μάλιστα για κάθε έναν μήνα απεργίας θα μου κόβεται ενάμιση μισθός". Γκέ-γκε????Μικροί πρετεντερίσκοι...

Για την ΚΝΕ δεν χρειάζεται να πω και τίποτα, μπορεί βέβαια κάποια πράματα να μην έφτασαν στα αφτιά και των 130+ που τους στηρίζουν, ή να έφτασαν όχι-ακριβώς-όπως-έγιναν αλλά τουλ. οι 57(τοπ) που ήταν στην συνέλευση άκουσαν αυτά που άκουσαν, ειδικά τις τελευταίες εβδομάδες...

Α!Και για να ξέρουμε η απόφαση των διοικητικών (λανθασμένα κατα την γνώμη μου, αλλά είναι άλλο θέμα αυτό) πολύ πολύ απλά λέει σταματάμε την απεργία γτ το υπουργείο μας υποσχέθηκε πως δεν απολύσει κανέναν, αλλά με το που αθετήσει αυτή την υπόσχεση ξαναγυρνάμε στην απεργία....
"Θα αργήσουν πολύ οι καπιταλιστές να μας πουλήσουν το σκοινί που θα τους κρεμάσουμε??..γιατί ως τώρα μας πηδάν με το δονητή που τους φτιάξαμε.."

Αντιφασισμός: πόλεμος ενάντια στο φόβο
jakob
Portal Moderator
Portal Moderator
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 3:06 pm
Real Name: jakob
Gender: Male

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από jakob »

Εγω πιστεύω οτι το σύνολο των φοιτητών (εκτος απο ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ εξαιρέσεις) αντιλαμβάνεται τις δυσκολίες που περνάμε και στην κοινωνία και στο ΕΜΠ. Απλά απο εκεί και περα υπάρχουν 2 "σχολες":
Αυτοί που πιστεύουν οτι δεν υπάρχει άλλος δρόμος, αυτό είναι και θα παλέψουμε μεσα εκεί, όπως κάνουν καθημερινά εκατομμύρια άνθρωποι και αυτοί που πιστεύουν οτι μπορεί να αλλάξει κάτι. Φυσικά και μπορεί να αλλάξει κατι όμως πρέπει να παλεύουμε καθημερινά. Το πρώτο βήμα είναι ο πολιτικός διάλογος μεταξυ των φοιτητών, μετά η ομαλή λειτουργία του ιδρύματος γιατί αυτό προασπιζόμαστε και στη συνέχεια η οργάνωση μας σε ομάδες. Δεν μπορεί να ξεκινάτε αντίστροφα, ανήκω σε μια ομάδα, κλείνω το ίδρυμα και δεν κάνω και διάλογο για τις θέσεις μου, αυτές είναι και ψηφίστε τες.
'Οταν τα καφενεία είναι ανοιχτά, μην κάνετε την σχολή καφενείο.
jimmy
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 12:06 pm
Real Name: Chuck

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από jimmy »

Eλένη έγραψε:
Tsakalos

Eλένη wrote:
δεν σας καίγεται καρφάκι αν χαθεί το εξάμηνο ή αν τελειώσετε τη σχολή στα 6 ή 7 χρόνια λόγω καταλήψεων

Καλα θα ηταν να τελειωναμε σε 6 ή 7 χρονια! Εσενα σου ευχομαι να σπασεις ολα τα ρεκορ τελειωσεις στα 5!!
Στα 5 δεν ξέρω πάντως ελπίζω στα 6 να έχω φύγει!!
Τώρα θα κάνουμε κατάληψη και για τον Πελεγρίνη... Μην ξεκινήσουμε απότομα και πάθουμε τίποτα μετά από τόσες μέρες βαρεμάρας!!!!
Επίσης βρίσκω και εγώ τραγικό να συνεχίσουμε την κατάληψη... Για να μην πω να πάμε κανονικά όλοι την δευτέρα, γιατί δεν μεταφέρουν τη συνέλευση παρασκευή ΑΝΤΕ και δευτέρα για να μην χάσουμε κ' άλλο χρόνο...(όπως την είχαν αλλάξει από δευτέρα σε τρίτη για να ξέρουν την απόφαση των διοικητικών). Ή μήπως τώρα που είναι να ανοίξει η σχολή δεν μας συμφέρει???????????????
Off Topic
Εγώ δεν θα πάω πουθενά αύριο γιατί διαφωνώ τελείως με όλη αυτή τη φασαρία και ναι! είμαι από τους "ανεξάρτητους"!!

είτε ανήκεις σε άλλη τάξη απο την πλειονότητα των φοιτητών της σεμφε είτε πετάς στα σύννεφα.
καθαρούς ουρανούς και καθαρές συνειδήσεις
Άβαταρ μέλους
Billar
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 21, 2013 9:35 pm
Real Name: B
Gender: Male

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από Billar »

Απορια πρωτοετη : Εφοσον οι διοικητικοι αποφασισαν ληξη της απεργιας ,η απεργια του φ.σ δεν θα πρεπει να ληξει και αυτη αυτοματα..?
Επιπλεον εαν αυτο το σεναριο δεν επαληθευτει οι εγγραφες θα αρχισουν αυτομτα απο δευτερα χωρις να εχει ληξει η καταληψη? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
"Η ζωή είναι κωμωδία γι’ αυτούς που σκέφτονται και τραγωδία γι’ αυτούς που αισθάνονται."
jakob
Portal Moderator
Portal Moderator
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 3:06 pm
Real Name: jakob
Gender: Male

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από jakob »

Εγγραφή μετά το άνοιγμα απ'την Γ.Σ. Εντάξει Καλό θα είναι να συζητηθούν όλα τα θέματα τη Τρίτη..
'Οταν τα καφενεία είναι ανοιχτά, μην κάνετε την σχολή καφενείο.
Άβαταρ μέλους
SilverAuditore
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2013 12:35 pm
Real Name: Αφροδίτη
Gender: Female

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από SilverAuditore »

Εμενα μου φαινεται παντως αστειο το γεγονος τι υπαρχει εστω και συζητηση περι καταληψεως. Η μηπως ειναι τραγικο; Δεν ξερω.... Και τα δυο μαλλον.....
Don't lose your grip on the dreams of the past, you must fight just to keep them alive!!
jakob
Portal Moderator
Portal Moderator
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 3:06 pm
Real Name: jakob
Gender: Male

Re: Γενική Συνέλευση του Φ.Σ. ΣΕΜΦΕ Τρίτη 3/12

Δημοσίευση από jakob »

Δεν είναι περί καταλήψης παίζει να υπάρχουν άλλα θέματα..
'Οταν τα καφενεία είναι ανοιχτά, μην κάνετε την σχολή καφενείο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδικά Θέματα”