Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Ιδιαίτερα ζητήματα που απασχολούν τη ΣΕΜΦΕ (όπως π.χ., συνδικαλιστικά, επαγγελματικά δικαιώματα, πρόγραμμα σπουδών κτλ.)

Συντονιστές: antony07, Chris

Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από O kanenas »

Δύο πράματα έχω να σημειώσω:
1. Το semfe.gr δεν είναι χώρος επικοινωνίας φοιτητών με παρατάξεις. Ούτε προφανώς χώρος προπαγάνδας των διαφόρων παρατάξεων. Οπότε, όποιος έχει απορία προς τα ΕΑΑΚ, ας τους βρει στη σχολή να τους ρωτήσει από κοντά ή (αν έχουν κάνα blog) ας ρωτήσει στο blog τους. Προφανώς, δεν απαγορεύονται οι ερωτήσεις, αλλά αναφέρω ότι αυτός δεν είναι ο κατάλληλος χώρος. Στην τελική, κανένας ΕΑΑΚίτης ή ΔΑΠίτης ή ΠΚΣίτης κλπ δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει στο forum εκπροσωπώντας την παράταξή του. Μάλιστα, αυτό δεν είναι καν θεμιτό, μιας και μπορεί πολύ εύκολα μια τέτοια κίνηση να αγγίξει τα όρια της παραταξιακής προπαγάνδας. Με λίγα λόγια, τα θέματά σας με την κάθε παράταξη, να τα βγάλετε αλλού. Και για να μην παρεξηγηθούμε, η κριτική σε κάποια παράταξη είναι θεμιτή. Οι ερωτήσεις όμως που απευθύνονται άμεσα σε κάποια παράταξη, αυτές δεν είναι θεμιτές.
2. Ο βανδαλισμός των τραπεζακίων της ΠΚΣ ακολούθησε μετά την προηγούμενη ΓΣ όχι μόνο από ΕΑΑΚίτες, αλλά και από ανεξάρτητους. Για να μην πω, κυρίως ανεξάρτητους. Και ο λόγος ήταν ότι η ΠΚΣ, που υποτίθεται ότι είναι μια αγωνιστική παράταξη, άνοιξε δρόμο προς τους κάθε λογής παρτάκηδες που ενδιαφέρονται μόνο για την εξεταστική τους και την προσωπική τους καριέρα και καμία σχέση δεν έχουν με τον κοινωνικό/λαϊκό/ταξικό/όπως_θες_πες_τον αγώνα.
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
krhtikos
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 5:48 pm
Real Name: ---
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από krhtikos »

Οκ σορρυ αν κάποιος ενοχλήθηκε,εγώ το είπα εντελώς καλοπροέρετα.Δεν κατηγορώ κανένα ούτε τάσομαι υπέρ κάποιας παράταξης συγκεκριμένα.Το είπα από την άποψη ότι η σημερινή Γ.Σ ήταν μάλλον αχρείαστη ειδικά από τη στιγμή που ο Φ.Σ είχε αποφασίσει μολις την Πέμπτη. Σήμερα οι συνολικές ψήφοι δεν προσπερνούσαν ουτε τις 130 αν δεν κάνω λάθος επομένως θεωρώ πως η όποια απόφαση δεν θα ήταν αντιπροσωπευτική.Επίσης τα πλαίσια ήταν σχεδόν παρόμοια. Τέλος το ότι κάποιος θέλει να δώσει εξεταστική δεν σημαίνει αδιαφορία για τα πολιτικά ζητήματα ούτε για την πάλη ώστε να βελτιωθεί η παιδέια. Μπορούν να γίνουν ταυτόχρονα νομίζω,και ειδικά σε μια εποχή όπως αυτή που ζούμε η όσον το δυνατό γρηγορότερη αποφοίτηση ειναι ιδιαίτερα σημαντική.Το ένα όμως δεν αναιρεί το άλλο,μπορούν να γίνουν ταυτόχτονα!!
Όταν ο ηλίθιος κάνει λάθος επιμένει, ο πονηρός δικαιολογείται, αλλά ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του!!
papagalakos

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από papagalakos »

krhtikos έγραψε:Μετά τη σημερινή απόφαση της γενικής συνέλευσης έχω να κάνω μια απλή ερώτηση στους συναδέλφους από τα ΕΑΑΚ,τα οποία δεν απαντούσαν μέχρι χτες σε καμία ερώτηση που είχε τεθεί στο Forum για το θέμα της σημερινής Γ.Σ..Την περασμένη Πέμπτη είδα βανδαλισμούς στη σχολή(με μορφή φωτιάς και καταστροφή στεκιών των ΠΚΣ) διαφωνώντας με την απόφαση της Γ.Σ. Σήμερα ήρθαν κ μας πρότειναν Ανοικτή Σχολή.Και εδώ σας ρωτάω..Ποιό το νόημα της σημερινής Γ.Σ;;;(Αν και η απάντηση είναι προφανέσταση(ΚΑΜΙΑ)). Αυτό με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι τα ΕΑΑΚ ενοχλήθηκαν απο την ΗΤΤΑ τους(φαινόμενο της ηλικίας των 6-10 ετών). Αν λέω κάτι λάθος περιμένω να ακούσω μια διαφορετική άποψη.
Είτε δεν ήσουν στη συνέλευση, είτε έχεις γίνει μέλος στη χαρούμενη παρέα της ΠΚΣ...

Οι "βανδαλισμοί" που είδες δεν έχουν σχέση με τη συνέλευση. Έχουν να κάνουν με την ιδιαίτερα... θερμή σχέση των δύο παρατάξεων. Δεν ξέρω γιατί μπαίνεις στη μέση μιας τέτοιας αντιπαράθεσης.
Αν και φαντάζομαι...

Οι συνελεύσεις δεν γίνονται μόνο για να αποφασίσουν αν θα γίνει η όχι κατάληψη, παρότι γίνονται φιλότιμες προσπάθειες τελευταία απ' τους ανοιχτοσχολάκιδες να μετατραπούν σε τέτοιες.
(Καθότι πατάνε μόνο για να ψηφίσουν ανοιχτή σχολή, και διαμαρτύρονταν ανέκαθεν για τη διεξαγωγή οποιασδήποτε ΓΣ οποτεδήποτε).

Οι ΓΣ έχουν αποφασιστικό χαρακτήρα και μέσα απ' αυτές οι ΦΣ παίρνουν την κατάσταση στα χέρια τους. Η σημερινή ΓΣ είχε ως θέμα την εξεταστική και τι πρέπει να γίνει για να μη χαθεί η μισή, όπως αποφάσισε το τμήμα στο οποίο δεν πήγε κανένας.

Ήττα έχουν δεχτεί με την έννοια που το λες όλες οι παρατάξεις συμπεριλαμβανομένων και της ΕΑΑΚ αλλά δεν έχω δει ποτέ να γίνεται "εκδικητική ΓΣ".

Υπεραιωνόβιους έχει και η ΠΚΣ (και αναλογικά περισσότερους). Διακρίνω μια μεροληψία;...

Υ.Γ. Η αντιπροσωπευτικότητα καθορίζεται από την απαρτία που καθορίζεται από τη συμμετοχή στις εκλογές. Έχω δει και συνελεύσεις που η ΚΝΕ τις έπαιρνε με λιγότερες από 50 ψήφους...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος papagalakos την Τρί Οκτ 11, 2011 8:52 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από O kanenas »

krhtikos έγραψε:Τέλος το ότι κάποιος θέλει να δώσει εξεταστική δεν σημαίνει αδιαφορία για τα πολιτικά ζητήματα ούτε για την πάλη ώστε να βελτιωθεί η παιδέια. Μπορούν να γίνουν ταυτόχρονα νομίζω,και ειδικά σε μια εποχή όπως αυτή που ζούμε η όσον το δυνατό γρηγορότερη αποφοίτηση ειναι ιδιαίτερα σημαντική.Το ένα όμως δεν αναιρεί το άλλο,μπορούν να γίνουν ταυτόχτονα!!
Αυτό θεωρητικά ισχύει, αλλά στη πράξη σε έχουν διαψεύσει ήδη όσοι θέλουν άλλους τρόπους πάλης παράλληλα με ανοιχτή σχολή, αλλά παρόλο που άνοιξε η σχολή, δεν έχουν κινήσει καμία διαδικασία για να οργανώσουν αυτούς τους άλλους αγώνες τους. Δυστυχώς.

Για τα υπόλοιπα που λες, οκ.
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
krhtikos
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 5:48 pm
Real Name: ---
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από krhtikos »

papagalakos έγραψε:
krhtikos έγραψε:Μετά τη σημερινή απόφαση της γενικής συνέλευσης έχω να κάνω μια απλή ερώτηση στους συναδέλφους από τα ΕΑΑΚ,τα οποία δεν απαντούσαν μέχρι χτες σε καμία ερώτηση που είχε τεθεί στο Forum για το θέμα της σημερινής Γ.Σ..Την περασμένη Πέμπτη είδα βανδαλισμούς στη σχολή(με μορφή φωτιάς και καταστροφή στεκιών των ΠΚΣ) διαφωνώντας με την απόφαση της Γ.Σ. Σήμερα ήρθαν κ μας πρότειναν Ανοικτή Σχολή.Και εδώ σας ρωτάω..Ποιό το νόημα της σημερινής Γ.Σ;;;(Αν και η απάντηση είναι προφανέσταση(ΚΑΜΙΑ)). Αυτό με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι τα ΕΑΑΚ ενοχλήθηκαν απο την ΗΤΤΑ τους(φαινόμενο της ηλικίας των 6-10 ετών). Αν λέω κάτι λάθος περιμένω να ακούσω μια διαφορετική άποψη.
Είτε δεν ήσουν στη συνέλευση, είτε έχεις γίνει μέλος στη χαρούμενη παρέα της ΠΚΣ...

Οι "βανδαλισμοί" που είδες δεν έχουν σχέση με τη συνέλευση. Έχουν να κάνουν με την ιδιαίτερα... θερμή σχέση των δύο παρατάξεων. Δεν ξέρω γιατί μπαίνεις στη μέση μιας τέτοιας αντιπαράθεσης.
Αν και φαντάζομαι...

Οι συνελεύσεις δεν γίνονται μόνο για να αποφασίσουν αν θα γίνει η όχι κατάληψη, παρότι γίνονται φιλότιμες προσπάθειες τελευταία απ' τους ανοιχτοσχολάκιδες να μετατραπούν σε τέτοιες.
(Καθότι πατάνε μόνο για να ψηφίσουν ανοιχτή σχολή, και διαμαρτύρονταν ανέκαθεν για τη διεξαγωγή οποιασδήποτε ΓΣ οποτεδήποτε).

Οι ΓΣ έχουν αποφασιστικό χαρακτήρα και μέσα απ' αυτές οι ΦΣ παίρνουν την κατάσταση στα χέρια τους. Η σημερινή ΓΣ είχε ως θέμα την εξεταστική και τι πρέπει να γίνει για να μη χαθεί η μισή, όπως αποφάσισε το τμήμα στο οποίο δεν πήγε κανένας.

Ήττα έχουν δεχτεί με την έννοια που το λες όλες οι παρατάξεις συμπεριλαμβανομένων και της ΕΑΑΚ αλλά δεν έχω δει ποτέ να γίνεται "εκδικητική ΓΣ".

Υπεραιωνόβιους έχει και η ΠΚΣ (και αναλογικά περισσότερους). Διακρίνω μια μεροληψία;...

Υ.Γ. Η αντιπροσωπευτικότητα καθορίζεται από την απαρτία που καθορίζεται από τη συμμετοχή στις εκλογές. Έχω δει και συνελεύσεις που η ΚΝΕ τις έπαιρνε με λιγότερες από 50 ψήφους...


To οτι εγώ είμαι με το ΠΚΣ είναι προφανέστατα δικό σου συμπέρασμα συνάδελφε.
Εγώ θεώρησα ότι έγιναν απο τα ΕΑΑΚ λόγω του κλίματος που υπήρξε.Τώρα για να το λες εσυ μάλλον κάτι θα ξέρεις κατι παραπάνω οπότε δεν έχω λόγω να διαφωνήσω. Απλά ένας άνθρωπος πιστεύω που είδε τα γεγονότα θα διαπίστωσε το ίδιο με εμένα. Στη σχολή όμως είμαι μόλις ένα χρόνο κ μιας κ δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με παραταξεις δεν μπορώ να γνωρίζω το πολιτικό ιστορικό που επικρατεί οπως εσυ. Για αυτο σχολίασα κ τους βανδαλισμούς,γιατι δεν μου φαίνεται ωραίο θέαμα μετά απο μια Γ.Σ να βλέπω τη σχολη μου να καίγεται απο το οποιοδηποτε,σε οποια παραταξη κ αν ανηκει και ειναι μαλλον ντροπη να βλεπεις συμφοιτητες σου να πλακωνονται κ να βριζονται ασχημα. Στη βελτιωση της παιδειας πρεπει να συμβαλλουμε ολοι.Με το να πλακωνομαστε κ να βριζομαστε δεν γινεται τιποτα..
Όταν ο ηλίθιος κάνει λάθος επιμένει, ο πονηρός δικαιολογείται, αλλά ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του!!
Άβαταρ μέλους
constant
Portal Administrator
Portal Administrator
Δημοσιεύσεις: 1684
Εγγραφή: Τετ Δεκ 01, 2010 2:16 pm
Real Name: Konstantinos
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από constant »

Σύμφωνα με τις φοιτητικές εκλογές, αν θυμάμαι καλά, η απαρτία καθορίστηκε στα 78 άτομα.

Αφού η απόφαση της σημερινής ΓΣ πάρθηκε από λιγότερα άτομα, πώς μπορεί να θεωρηθεί έγκυρη;
Άβαταρ μέλους
Casus_Belli
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 16, 2011 10:46 am
Real Name: Paul
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από Casus_Belli »

O kanenas έγραψε: 2. Ο βανδαλισμός των τραπεζακίων της ΠΚΣ ακολούθησε μετά την προηγούμενη ΓΣ όχι μόνο από ΕΑΑΚίτες, αλλά και από ανεξάρτητους. Για να μην πω, κυρίως ανεξάρτητους. Και ο λόγος ήταν ότι η ΠΚΣ, που υποτίθεται ότι είναι μια αγωνιστική παράταξη, άνοιξε δρόμο προς τους κάθε λογής παρτάκηδες που ενδιαφέρονται μόνο για την εξεταστική τους και την προσωπική τους καριέρα και καμία σχέση δεν έχουν με τον κοινωνικό/λαϊκό/ταξικό/όπως_θες_πες_τον αγώνα.
Δίνεις πολιτικό άλοθι σε αυτούς που κάνουν τα μπάχαλα η είναι η ιδέα μου;

Το αν συμφωνείς ή διαφωνείς με τους δρόμους που άνοιξε (ή δεν άνοιξε) η πκσ, η δαπ, η πασπ, τα εαακ και ο καθένας δε σου δίνει το δικαίωμα να δικαιολογείς ή να καλύπτεις με ιδεολογικό μανδύα ακραίες ενέργειες.

Πολέμησε τους με επιχειρήματα και λογική (αν μπορείς). Μέσα απο αυτήν εδώ τη σελίδα βγαίνεις κάθε μέρα σχεδόν και λες τις απόψεις σου εναντίων των παρτάκιδων, ατομιστών, αστών, ανοιχτοσχολάκηδων φοιτητών.

Αν δεν έπεισες τελικά και δεν πέρασε η άποψη σου (δεν εννοώ προσωπικά εσένα, μην παρεξηγηθώ) δε σημαίνει ότι θα πας να μπαχαλέψεις.
papagalakos

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από papagalakos »

constant έγραψε:Σύμφωνα με τις φοιτητικές εκλογές, αν θυμάμαι καλά, η απαρτία καθορίστηκε στα 78 άτομα.

Αφού η απόφαση της σημερινής ΓΣ πάρθηκε από λιγότερα άτομα, πώς μπορεί να θεωρηθεί έγκυρη;
Η απαρτία απευθύνεται στη συμμετοχή στη συνέλευση. Όχι στο πρώτο πλαίσιο.
krhtikos έγραψε:Για αυτο σχολίασα κ τους βανδαλισμούς,γιατι δεν μου φαίνεται ωραίο θέαμα μετά απο μια Γ.Σ να βλέπω τη σχολη μου να καίγεται απο το οποιοδηποτε,σε οποια παραταξη κ αν ανηκει και ειναι μαλλον ντροπη να βλεπεις συμφοιτητες σου να πλακωνονται κ να βριζονται ασχημα. Στη βελτιωση της παιδειας πρεπει να συμβαλλουμε ολοι.Με το να πλακωνομαστε κ να βριζομαστε δεν γινεται τιποτα..
Σαν γενική αρχή ισχύει αυτό. Αλλά δεν μπορείς να το κοιτάς αποκομμένα.
Λες π.χ. ότι δεν είναι ωραίο να καίγεται και κατ' επέκταση να βανδαλίζεται η σχολή.

Αν όμως υπήρχε ένα τραπεζάκι με αφίσες με τη ζβάστικα πάνω εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να βανδαλιστεί.
Όχι βέβαια ότι η ΠΚΣ έχει καμία σχέση με τους ναζίδες, αλλά κατ' αντιστοιχεία κάποιοι θεώρησαν ότι η στάση της άξιζε τέτοιας αντιμετώπισης.
Προσωπικά δε συμμετείχα.
Dave
Δημοσιεύσεις: 457
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 2:31 pm
Real Name: *
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από Dave »

Αποτελέσματα ΓΣ 11/10/11:

ΜΑΣ:63
ΕΑΑΚ-ΑΡΕΝ:58
ΔΑΠ-ΔΝΦΚ:9
ΠΑΣΠ:4
ΛΕΥΚΑ:3
Άβαταρ μέλους
Glaurung
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Παρ Μάιος 29, 2009 9:15 pm
Real Name: ....
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από Glaurung »

Αν η μόνη μου κοινωνική και πολιτική αναφορά ήταν το semfe.gr θα είχε ήδη καταλήξει στον σεχταρισμό και στο αντικοινωνικό ρεύμα .
Άβαταρ μέλους
_VooDoo Chile*
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ Οκτ 24, 2008 10:34 am
Real Name: Νο Νame
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: ...Όπου γης πατρίς..!

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από _VooDoo Chile* »

Dave έγραψε:Αποτελέσματα ΓΣ 11/10/11:

ΜΑΣ:63
Οι υπόλοιποι 47 "Κνιτες"???
o_apolytos
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2007 3:06 pm
Real Name: Πραγματικό Όνομα

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από o_apolytos »

_VooDoo Chile* έγραψε:
Dave έγραψε:Αποτελέσματα ΓΣ 11/10/11:
ΜΑΣ:63
Οι υπόλοιποι 47 "Κνιτες"???
Ε... Διαβάζουν
Άβαταρ μέλους
_VooDoo Chile*
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ Οκτ 24, 2008 10:34 am
Real Name: Νο Νame
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: ...Όπου γης πατρίς..!

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από _VooDoo Chile* »

o_apolytos έγραψε:
_VooDoo Chile* έγραψε:
Dave έγραψε:Αποτελέσματα ΓΣ 11/10/11:
ΜΑΣ:63
Οι υπόλοιποι 47 "Κνιτες"???
Ε... Διαβάζουν
Α, γιατι εγω νομιζα οτι το Skai ειχε την αγαπημενη τους σειρα...
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από NickNafplio »

_VooDoo Chile* έγραψε:
Dave έγραψε:Αποτελέσματα ΓΣ 11/10/11:

ΜΑΣ:63
Οι υπόλοιποι 47 "Κνιτες"???

Οι υπόλοιποι 33-40 Σ.Ε.Κίτες; Ε μωρέ τώρα, αφού δεν τίθεται θέμα για μερικές διακοπούλες ακόμα, που να τρέχουμε τώρα στις ΓΣ και στον αγώνα...
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Άβαταρ μέλους
diony
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Παρ Οκτ 24, 2008 12:36 am
Real Name: Dionysia
Gender: Female

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. 11/10/2011

Δημοσίευση από diony »

Συγνώμη βρε παιδιά, αλλά με τόσα posts, χάνουμε την "πληροφορία"...
Δλδ η σημερινή ΓΣ ήταν "άνευ λόγου", συνεχίζει η εξεταστική κανονικά με το πρόγραμμα που κυκλοφορεί.
Για τα μαθήματα στις 19/10 τι θα γίνει;; Δεν παίζει να εξεταστούν τότε;; Πότε θα ξέρουμε, γιατί πρέπει να ξέρουμε τι θα κάνουμε και με τις άδειες όσοι δουλεύουν!!

Παρεπιπτώντος, (χωρίς να θέλω να ξεσηκώσω συζητήσεις και επαναλήψεις των προηγούμενων) δουλεύουν "ψιλό-γαζί" όλα όσα γίνονται και για το χάος του δεν ξέρουμε τι μας γίνεται, πότε γράφουμε, πότε όχι κλπ... Αισθάνομαι εντελώς χαζή και ρεζίλι που δεν ξέρω τι να τους απαντήσω...

Ας κοιτάξουμε να μαζευτούμε και να οργανωθούμε λίγο, μπας και μας πάρει κανείς στα σοβαρά...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδικά Θέματα”