Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Ιδιαίτερα ζητήματα που απασχολούν τη ΣΕΜΦΕ (όπως π.χ., συνδικαλιστικά, επαγγελματικά δικαιώματα, πρόγραμμα σπουδών κτλ.)

Συντονιστές: antony07, Chris

Άβαταρ μέλους
sarlot
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2007 2:26 pm

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από sarlot »

την παρασκευή θα δωθεί πυρηνική κ στοιχειώδη για όσους είναι απο 5ο έτος και πάνω??????? πότε βγήκε αυτό???? ισχύει???
Άβαταρ μέλους
BILLYDELUXE
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Τρί Μάιος 22, 2007 9:49 pm

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από BILLYDELUXE »

sarlot έγραψε:την παρασκευή θα δωθεί πυρηνική κ στοιχειώδη για όσους είναι απο 5ο έτος και πάνω??????? πότε βγήκε αυτό???? ισχύει???

Kserei kaneis sigoura an isxuei????????

An nai ora kai aithousa..???
Άβαταρ μέλους
Soulhunter
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 11:40 am
Real Name: Christos Altiparmakis
Gender: Male
Τοποθεσία: Lyon, FR

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από Soulhunter »

Για όσους είναι πάνω από 5ο έτος ή για όσους χρωστάνε κάτω από 3 μαθήματα; Υποτίθεται οτι οι χαριστικές θα αφορούσαν μόνο όσους ανήκουν στη δεύτερη κατηγορία...
The most incomprehensible thing about the world is that it is at all comprehensible...
nef
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2007 6:23 pm
Real Name: nefeli
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από nef »

paidia epeidi xafnika egine enas xamos edo mporei kapoios p ontos xerei kati sigouro gia ti xaristiki k gia opoiodipote mathima tin afora na mas enimerosei?
Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από msl »

kingdiamond έγραψε:Εσύ από όσο ξέρω έχεις πάρει και πτυχιάκι.Και υπολογίζεις χωρίς τον ξενοδόχο.Καθόλου σωστό κατά τη γνώμη μου κάποιος που έχει πάρει πτυχίο,ή στον αντίποδα κάποιος που δεν ασχολείται με τη σχολή και χρωστάει 30+ μαθήματα να προσπαθεί να διαμορφώσει και άποψη από πάνω.Αυτά μας έχουν φάει τόσα χρόνια στη Ελλάδα.
Να αναβαθμίσεις την ποιότητα των πηγών σου μιας και βγάζεις συμπεράσματα βασιζόμενος σε μη ισχύοντα δεδομένα. Ούτε έχω τελειώσει με τη σχολή ακόμα, ούτε χρωστάω διψήφιο αριθμό μαθημάτων και ούτε μπορείς να μου στερήσεις το δικαίωμα του λόγου, σε περίπτωση που άνηκα σε μια εκ των δύο κατηγοριών. Εγώ εξέφρασα τη γνώμη ότι δεν νοείται "κατάληψη" στην οποία θα εξετάζεται κανονικά στα μαθήματά της η μισή σχολή. Και αν διαφωνείς με αυτό, να ρίξεις μια ματιά στη σημασία του όρου. Ακόμα και η δυνατότητα της Χαριστικής, σύμφωνα με τους όρους που τέθηκαν, θεωρείται "παραχώρηση" εν μέσω κατάληψης. Δε λέω αν δικαιούμαστε/πρέπει/αξίζει/καλό-είναι ή όχι, λέω απλά τι ισχύει δεδομένων των αποφάσεων του Φοιτητικού Συλλόγου. Τέλος, ο "ξενοδόχος" είναι οι καθηγητές και υπάρχει μια μερίδα αυτών που δε θέλει να δώσει καμία χαριστική όσο η σχολή τελεί υπό κατάληψη.
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Άβαταρ μέλους
pasquale
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Δευ Σεπ 29, 2008 6:44 pm
Real Name: Λάμπρος
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από pasquale »

Εγώ πάντως που ρώτησα στη γραμματεία σήμερα μου είπαν οτι δεν υπάρχει κάτι νεότερο, πρέπει να περιμένουμε ακόμη μερικές μέρες. Εξάλλου εκκρεμεί και η συνέλευση καθηγητών. Αν έχει βγεί κάτι για τα στοιχειώδη όποιος γνωρίζει να μας πεί.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από vbalos »

Για όσους είναι πάνω από 5ο έτος ή για όσους χρωστάνε κάτω από 3 μαθήματα; Υποτίθεται οτι οι χαριστικές θα αφορούσαν μόνο όσους ανήκουν στη δεύτερη κατηγορία...
Nai omws gia to sygfkekrimeno mathima ta pragmata einai ligaaaaaki perierga dioti etsi ki alliws htan h teleytaia fora p eksetazotan opote etsi ki alliws aforouse ena mikro kyklo foithtwn p ontws einai megalo etos kai ontws xrwstane liga mathimata..
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
el gato ska
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Σεπ 20, 2011 3:00 pm
Real Name: lopez
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από el gato ska »

paidia shmera esteilan st gramateia tn anakoinwsh k anaferetai sts foithtes p exoun mexri 3 ma8hmata. uphr3e h skepsh n ginei gia olous gt h e3etash 8ewreitai etsi k alliws xaristikh efoson t ma8hma dn uparxei pia alla telika dn 8 ginei kati tetoio.
Άβαταρ μέλους
BILLYDELUXE
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Τρί Μάιος 22, 2007 9:49 pm

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από BILLYDELUXE »

el gato ska έγραψε:paidia shmera esteilan st gramateia tn anakoinwsh k anaferetai sts foithtes p exoun mexri 3 ma8hmata. uphr3e h skepsh n ginei gia olous gt h e3etash 8ewreitai etsi k alliws xaristikh efoson t ma8hma dn uparxei pia alla telika dn 8 ginei kati tetoio.

Kai pote tha dothei to mathima ? ? ?

einai oristiko gia to "mexri 3" ? ? ?
bozo
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 04, 2006 8:36 am
Real Name: georgia
Τοποθεσία: skoteinos thalamos

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από bozo »

Για κάποιο άλλο μάθημα έχει αναφερθεί τίποτα? Ξέρει κανείς? πχ Ηλεκτρομαγνητισμός 2 ή Μαθηματική ανάλυση 1. Ευχαριστώ!
:(  :?  :shock:  :|  :)  :P  :D  :wink:  :yawinkle:
el gato ska
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Σεπ 20, 2011 3:00 pm
Real Name: lopez
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από el gato ska »

H e3etash 8 ginei tn paraskeuh 9-11 st amfi8eatro fusikhs! twra gia t "mexri 3" den 3erw kata poso 8 einai elastikoi oi didaskontes pantws auto egrafe h anakoinwsh!
Άβαταρ μέλους
corfu
Δημοσιεύσεις: 388
Εγγραφή: Τετ Μαρ 04, 2009 2:38 pm
Real Name: corfu
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από corfu »

Πάντως δεν είναι κατάσταση αυτη.. θα έπρεπε να είχαν ενημερώσει καμια εβδομάδα νωρίτερα.. έστω ότι θα μπορούν να δεχτούν και άλλους επι πτυχίω...αν θέλουν.. :execute:
Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες.

Άλμπερτ Αϊνστάιν.
nef
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 30, 2007 6:23 pm
Real Name: nefeli
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από nef »

xerei kapoios ti ginetai me to ds i ti siglito p eixe akoustei oti tha xanaginei aurio?
Άβαταρ μέλους
kostas.m
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 3:24 pm
Real Name: k.mastakas
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Στο σταυροδρόμι
Επικοινωνία:

Re: Επί Πτυχίω Εξετάσεις

Δημοσίευση από kostas.m »

el gato ska έγραψε:thn paraskeuh stis 9 ginetai h xaristikh e3etash ths purhnikhs fysikhs kai stoixeiwdwn swmatidiwn!!!
Ναι, αυτό ισχύει.
Επιβεβαιώθηκε σήμερα στην γενική συνέλευση των καθηγητών της ΣΕΜΦΕ
"Πρέπει να μάθουμε, θα μάθουμε" David Hilbert
Άβαταρ μέλους
kostas.m
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 3:24 pm
Real Name: k.mastakas
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Στο σταυροδρόμι
Επικοινωνία:

Re: Εξετάσεις τελειόφοιτων

Δημοσίευση από kostas.m »

Είμαι πολύ χαρούμενος που οι καθηγητές της ΣΕΜΦΕ αποφάσισαν να δοθεί εξεταστική για όσους έχουν το πολύ 3 μαθήματα για πτυχίο. Τώρα, μένει μόνο το διαδικαστικό κομμάτι

Έζησα όλη την πορεία αυτής της απόφασης, από την μέρα που πήγαμε για πρώτη φορά στο συντονιστικό της κατάληψης για να μιλήσουμε για το θέμα των τελειόφοιτων μέχρι και την σημερινή απόφαση της συνέλευσης των καθηγητών. Νιώθω ότι πρέπει να ευχαριστήσω τα παιδιά του συντονιστικού της κατάληψης που κατάλαβαν τους τελειόφοιτους και οι ίδιοι μας πρότειναν να κατεβάσουν το ψήφισμα στην γ.σ της επόμενης μέρας και μας στήριξαν σε όλη αυτήν την διαδρομή μέχρι και σήμερα που υπήρχαν πολλοί στην γενική συνέλευση των καθηγητών. Επίσης, όλους όσους ψήφισαν το ψήφισμα που ήταν όλα τα κόμματα (ΠΚΣ, ΔΑΠ, ΠΑΣΠ) και φυσικά και όλους τους ανεξάρτητους φοιτητές.

Τέλος, νομίζω ότι όλοι οι τελειόφοιτοι πρέπει να πουν ένα μεγάλο ευχαριστώ στους καθηγητές οι οποίοι παρ' όλη την κατάσταση της κατάληψης αποφάσισαν να δώσουν την εξεταστική και ειδικότερα να ευχαριστήσουμε τον πρόεδρο της ΣΕΜΦΕ κύριο Σεραφετινίδη που έκανε τα αδύνατα δυνατά και πήγε κόντρα σε πολλούς καθηγητές που διαφωνούσαν με το να γίνει η εξεταστική μέσα στην κατάληψη.
"Πρέπει να μάθουμε, θα μάθουμε" David Hilbert
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδικά Θέματα”