Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Ιδιαίτερα ζητήματα που απασχολούν τη ΣΕΜΦΕ (όπως π.χ., συνδικαλιστικά, επαγγελματικά δικαιώματα, πρόγραμμα σπουδών κτλ.)

Συντονιστές: antony07, Chris

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από O kanenas »

Τα bullets του πλαισίου γράφουν ακριβώς αυτά:
  • Κατάληψη της σχολής από Τρίτη 30/8 μέχρι και Τρίτη 6/9
  • Διεξαγωγή συντονιστικής κατάληψης σε ώρα και μέρα που θα συμφωνηθεί μετά το τέλος της ΓΣ (αποφασίστηκε Τετάρτη 31/8 στις 12)
  • Συμμετοχή του συλλόγου στην εκπαιδευτική πορεία τη Πέμπτη 1/9 στις 12:30 στα Προπύλαια και στη διεξαγωγή Συντονιστικού Γενικών Σευνελεύσεων αμέσως μετά τη πορεία
  • Νέα Γενική Συνέλευση του Φοιτητικού Συλλόγου την Τρίτη 6/9 και ώρα 12:30 στο αμφ. 2 σε κατειλημμένη σχολή.
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
beep-beep
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 07, 2006 10:50 pm

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από beep-beep »

Η συντονιστική επιτροπή κατάληψης συμφωνήθηκε να γίνει άυριο, Τετάρτη 31-8, στις 12 το μεσημέρι. Κανένας, σε παρακαλώ αλλαξε το και στο κεντρικό αν μπορείς. Thanx
To beep or not to beep?
mathformath
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Τρί Αύγ 16, 2011 1:38 pm
Real Name: οργισμένο νιάτο
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από mathformath »

Να πω κι εγώ κάτι. Οι καθηγητές μας όσο καίρο "εμείς" αποφασίζουμε κατάληψη, δηλαδή θυσιάζουμε τις σπούδες μας επειδή πλήτονται τα συμφέροντα τους(μας) τι κάνουν?? Πληρώνονται κανονικά ή κάνουν κι εκείνοι απεργία, δηλαδη επίσης θυσιάζονται???? Γιατί αν συμβαίνει το πρώτο, καταλαβαίνετε το μέγεθος της χαζομάρας μας. Θέλετε να σας εκμεταλλευονται?? Αν συμβαίνει το δεύτερο, που δεν νομιζω, τοτε τα πραγματα αλλαζουν. Επισης δεν σας κανει εντυπωση που ξαφνικα μας ερχονται mail απο ενα σορο κυριους στο εμπ, που υπο αλλες συνθηκες θα κανατε ισως πολυ κοπο να τους βρειτε για να σας εξυπηρετησουν???
Άβαταρ μέλους
snodrion
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 1:09 am
Real Name: Θεός,Παντοδύναμος,Παντοκράτορ
Gender: Male
Facebook ID: 666
Τοποθεσία: paradise...

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από snodrion »

@chArAls
Αν κάποιος θεωρεί ότι ο αριθμός που ψηφίζει στην συνέλευση είναι μειοψηφεία αναλογικά με τον αριθμό των φοιτούν στην σχολή(εγώ προσωπικά συμφωνω οτι ειναι) ας έρθει να ψηφίσει και ο ίδιος...δεν μπορούμε να κυνηγάμε-νε κόσμο να έρθεινα έρθει να ψηφίσει άλλωστε η απαρτία σύμφωνα με τις φοιτητικές εκλογές εχει οριστεί πρίπου στα 80 ατομα οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Επιπλέον αυτός που λέει ότι είναι μειοψηφικά εκλεγμένα τα πλαισια που εκλέγονται στην συνέλευση και από την άλλη δν πηγαίνει να ψηφίσει, η αποψή του απλά δν έχει βαρύτητα. Επίσης θέλω να πω ότι σήμερα ήταν από τις ποιο μαζικότερες συνελέυσεις, ελπίζω αυτός ο αριθμός να μην είναι παροδικός...
Αινάντοια στιν αστηκείν ορθωγραφοία
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από pao132003 »

Επειδή 7 χρόνια ακούω "ελάτε στις ΓΣ να ψηφίσετε κατά της κατάληψης, αν δε θέλετε να κλείσει η σχολή" θέλω να πω ότι αυτό δεν ισχύει, γιατί η σχολή μπορεί να κλείσει με το "έτσι θέλω" από αυτούς που θέλουν να την κλείσουν είτε με απόφαση ΔΣ είτε με συνεχείς ΓΣ μέχρι να τους κάτσει είτε δεν ξέρω εγώ πώς. Το έχουμε δει να γίνεται στο παρελθόν. Οπότε αφήστε αυτά τα ουτοπικά και ρομαντικά "ελάτε να ψηφίσετε". Δεν έχουμε επιλογή δυστυχώς, θα τα λουστούμε τώρα. Όποιος μπορεί ας φύγει στο εξωτερικό, εδώ δεν υπάρχει σωτηρία.
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
Georgrinder
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:23 pm
Real Name: Γιακουμης Πορδος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από Georgrinder »

pao132003 έγραψε:Επειδή 7 χρόνια ακούω "ελάτε στις ΓΣ να ψηφίσετε κατά της κατάληψης, αν δε θέλετε να κλείσει η σχολή" θέλω να πω ότι αυτό δεν ισχύει, γιατί η σχολή μπορεί να κλείσει με το "έτσι θέλω" από αυτούς που θέλουν να την κλείσουν είτε με απόφαση ΔΣ είτε με συνεχείς ΓΣ μέχρι να τους κάτσει είτε δεν ξέρω εγώ πώς. Το έχουμε δει να γίνεται στο παρελθόν. Οπότε αφήστε αυτά τα ουτοπικά και ρομαντικά "ελάτε να ψηφίσετε". Δεν έχουμε επιλογή δυστυχώς, θα τα λουστούμε τώρα. Όποιος μπορεί ας φύγει στο εξωτερικό, εδώ δεν υπάρχει σωτηρία.
:e_wink:
snodrion έγραψε:@chArAls
Αν κάποιος θεωρεί ότι ο αριθμός που ψηφίζει στην συνέλευση είναι μειοψηφεία αναλογικά με τον αριθμό των φοιτούν στην σχολή(εγώ προσωπικά συμφωνω οτι ειναι) ας έρθει να ψηφίσει και ο ίδιος...δεν μπορούμε να κυνηγάμε-νε κόσμο να έρθεινα έρθει να ψηφίσει άλλωστε η απαρτία σύμφωνα με τις φοιτητικές εκλογές εχει οριστεί πρίπου στα 80 ατομα οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Επιπλέον αυτός που λέει ότι είναι μειοψηφικά εκλεγμένα τα πλαισια που εκλέγονται στην συνέλευση και από την άλλη δν πηγαίνει να ψηφίσει, η αποψή του απλά δν έχει βαρύτητα. Επίσης θέλω να πω ότι σήμερα ήταν από τις ποιο μαζικότερες συνελέυσεις, ελπίζω αυτός ο αριθμός να μην είναι παροδικός...
θα ηθελα καποιος να μου απαντησει στο εξης γιατι πραγματικα ενδιαφερομαι να κανω κατι:

τι μπορω να κανω αν δεν με εκφραζει κανενα πλαισιο και καμια παραταξη απο τις διαθεσιμες και παραλληλα δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω με πολιτικα ωστε να κατεβω στην συνελευση με δικο μου πλαισιο (πραγμα το οποιο δεν ξερω αν γινετε κιολας ετσι ξαφνικα) διοτι εργαζομαι και σπουδαζω παραλληλα και ο χρονος μου ειναι κατι παραπανω απο περιορισμενος..........

ευχαριστω
A set is a Many that allows itself to be thought of as a One.

-Georg Cantor
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από antony07 »

Georgrinder έγραψε:τι μπορω να κανω αν δεν με εκφραζει κανενα πλαισιο και καμια παραταξη απο τις διαθεσιμες και παραλληλα δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω με πολιτικα ωστε να κατεβω στην συνελευση με δικο μου πλαισιο (πραγμα το οποιο δεν ξερω αν γινετε κιολας ετσι ξαφνικα) διοτι εργαζομαι και σπουδαζω παραλληλα και ο χρονος μου ειναι κατι παραπανω απο περιορισμενος..........

Να ψηφίσεις λευκό....
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
o_apolytos
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2007 3:06 pm
Real Name: Πραγματικό Όνομα

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από o_apolytos »

pao132003 έγραψε:Επειδή 7 χρόνια ακούω "ελάτε στις ΓΣ να ψηφίσετε κατά της κατάληψης, αν δε θέλετε να κλείσει η σχολή" θέλω να πω ότι αυτό δεν ισχύει, γιατί η σχολή μπορεί να κλείσει με το "έτσι θέλω" από αυτούς που θέλουν να την κλείσουν είτε με απόφαση ΔΣ είτε με συνεχείς ΓΣ μέχρι να τους κάτσει είτε δεν ξέρω εγώ πώς.
Δυστυχώς ισχύει. Νομίζω πριν δυο χρόνια, ΔΑΠ και ΠΚΣ είχαν ανοίξει τη σχολή παίρνοντας τη συνέλευση. Άλλη φορά, η συνέλευση πάρθηκε από ένα και μόνο άτομο (κουίζ, χαχα). Άλλη πάλι φορά (ίσως και περισσότερες), ΠΚΣ επιβάλλεται των ΕΑΑΚ και κρατάει τη σχολή ανοιχτή (από συνήθεια). Μόνο η ΕΔΡΑ & η ΠΑΣΠ δε θυμάμαι να'χουν επικρατήσει στη συνέλευση (και όχι φυσικά επειδή ήταν λίγοι), 7 χρόνια που χαλάω τη ζωή μου εδώ πέρα. Συνεπώς, το επιχείρημα αυτό, ότι μπορείτε να κατέβετε όλοι εσείς να ανοίξετε τη σχολή γιατί "δεν πάει άλλο", όχι μόνο ισχύει δυνητικά, αλλά στηρίζεται εύκολα σε προηγούμενο (κάτι σαν τις αποφάσεις δικών ένα πράγμα).
Στην ιστορία, "έτσι θέλω" νομίζω μόνο το Δεκέμβρη του '08 υπήρξε, που δε συνέτρεχε κάνας σοβαρός λόγος. είχε απλώς σκοτωθεί ένα παληκάρι που δε φοιτούσε καν στην ανώτατη εκπαίδευση.

Και κάτι ευχάριστο τώρα:

Στην Ελλάδα όντως δεν υπάρχει σωτηρία.

Καλές Σπουδές.
Άβαταρ μέλους
Georgrinder
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:23 pm
Real Name: Γιακουμης Πορδος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από Georgrinder »

antony07 έγραψε:
Georgrinder έγραψε:τι μπορω να κανω αν δεν με εκφραζει κανενα πλαισιο και καμια παραταξη απο τις διαθεσιμες και παραλληλα δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω με πολιτικα ωστε να κατεβω στην συνελευση με δικο μου πλαισιο (πραγμα το οποιο δεν ξερω αν γινετε κιολας ετσι ξαφνικα) διοτι εργαζομαι και σπουδαζω παραλληλα και ο χρονος μου ειναι κατι παραπανω απο περιορισμενος..........

Να ψηφίσεις λευκό....
με υποχρεωσες μαν....

ΕΑΑΚ-ΑΡΕΝ 108
ΜΑΣ 64
ΔΑΠ 17
ΠΑΣΠ 7
ΛΕΥΚΑ 8


εγω αυτην την διαδικασια που τρωω τοσα χρονια στην μαπα και ακουω τα ιδια επιχειρηματα που εσεις ονομαζετε γενικη συνελευση το λεω ΕΜΜΕΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
A set is a Many that allows itself to be thought of as a One.

-Georg Cantor
Άβαταρ μέλους
pao132003
Δημοσιεύσεις: 1905
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 10:06 am
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα(ως επί το πλείστον)
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από pao132003 »

κι αυτά που είπα εγώ στηρίζονται εύκολα σε προηγούμενα
No battle is ever won he said. They are not even fought. The field only reveals to man his own folly and despair, and victory is an illusion of philosophers and fools.
-William Faulkner, novelist (1897-1962)

H πιο επαναστατική πράξη σήμερα (2013) είναι να κρατήσεις ένα σχολείο ανοικτό.
-Άγνωστου
Άβαταρ μέλους
snodrion
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 1:09 am
Real Name: Θεός,Παντοδύναμος,Παντοκράτορ
Gender: Male
Facebook ID: 666
Τοποθεσία: paradise...

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από snodrion »

Georgrinder έγραψε:
pao132003 έγραψε:Επειδή 7 χρόνια ακούω "ελάτε στις ΓΣ να ψηφίσετε κατά της κατάληψης, αν δε θέλετε να κλείσει η σχολή" θέλω να πω ότι αυτό δεν ισχύει, γιατί η σχολή μπορεί να κλείσει με το "έτσι θέλω" από αυτούς που θέλουν να την κλείσουν είτε με απόφαση ΔΣ είτε με συνεχείς ΓΣ μέχρι να τους κάτσει είτε δεν ξέρω εγώ πώς. Το έχουμε δει να γίνεται στο παρελθόν. Οπότε αφήστε αυτά τα ουτοπικά και ρομαντικά "ελάτε να ψηφίσετε". Δεν έχουμε επιλογή δυστυχώς, θα τα λουστούμε τώρα. Όποιος μπορεί ας φύγει στο εξωτερικό, εδώ δεν υπάρχει σωτηρία.
:e_wink:
snodrion έγραψε:@chArAls
Αν κάποιος θεωρεί ότι ο αριθμός που ψηφίζει στην συνέλευση είναι μειοψηφεία αναλογικά με τον αριθμό των φοιτούν στην σχολή(εγώ προσωπικά συμφωνω οτι ειναι) ας έρθει να ψηφίσει και ο ίδιος...δεν μπορούμε να κυνηγάμε-νε κόσμο να έρθεινα έρθει να ψηφίσει άλλωστε η απαρτία σύμφωνα με τις φοιτητικές εκλογές εχει οριστεί πρίπου στα 80 ατομα οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Επιπλέον αυτός που λέει ότι είναι μειοψηφικά εκλεγμένα τα πλαισια που εκλέγονται στην συνέλευση και από την άλλη δν πηγαίνει να ψηφίσει, η αποψή του απλά δν έχει βαρύτητα. Επίσης θέλω να πω ότι σήμερα ήταν από τις ποιο μαζικότερες συνελέυσεις, ελπίζω αυτός ο αριθμός να μην είναι παροδικός...
θα ηθελα καποιος να μου απαντησει στο εξης γιατι πραγματικα ενδιαφερομαι να κανω κατι:

τι μπορω να κανω αν δεν με εκφραζει κανενα πλαισιο και καμια παραταξη απο τις διαθεσιμες και παραλληλα δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω με πολιτικα ωστε να κατεβω στην συνελευση με δικο μου πλαισιο (πραγμα το οποιο δεν ξερω αν γινετε κιολας ετσι ξαφνικα) διοτι εργαζομαι και σπουδαζω παραλληλα και ο χρονος μου ειναι κατι παραπανω απο περιορισμενος..........

ευχαριστω
Εντάξει και εγώ δεν έχω χρόνο να κλάσω...Αν δεν προλαβαίνεις δεν θα σου βρω έγω την λύση, αλλά μετά μην λες την γσ, έμμεση δημοκρατεία και κράζεις. Δεν γίνεται να τα έχουμε όλα και αν θεωρήτε ότι η αποψή σας είναι τόσο σωστή γιατί δεν έρχεσται να την πείτε και αν η συνέλευση εκλέξει την δικιά σας άποψη(έχει γίνει στο παρελθον όπως είπε και ο απόλυτος), καλώς έχει. Αν δεν σας ψηφίσει κανείς, τότε κάποιο λάκο έχει φάβα
Αινάντοια στιν αστηκείν ορθωγραφοία
semfe17
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 04, 2007 9:54 am

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από semfe17 »

Η γραμματεία θα είναι ανοιχτή κάποια μέρα?
Άβαταρ μέλους
Georgrinder
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:23 pm
Real Name: Γιακουμης Πορδος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από Georgrinder »

snodrion έγραψε:
Georgrinder έγραψε:
pao132003 έγραψε:Επειδή 7 χρόνια ακούω "ελάτε στις ΓΣ να ψηφίσετε κατά της κατάληψης, αν δε θέλετε να κλείσει η σχολή" θέλω να πω ότι αυτό δεν ισχύει, γιατί η σχολή μπορεί να κλείσει με το "έτσι θέλω" από αυτούς που θέλουν να την κλείσουν είτε με απόφαση ΔΣ είτε με συνεχείς ΓΣ μέχρι να τους κάτσει είτε δεν ξέρω εγώ πώς. Το έχουμε δει να γίνεται στο παρελθόν. Οπότε αφήστε αυτά τα ουτοπικά και ρομαντικά "ελάτε να ψηφίσετε". Δεν έχουμε επιλογή δυστυχώς, θα τα λουστούμε τώρα. Όποιος μπορεί ας φύγει στο εξωτερικό, εδώ δεν υπάρχει σωτηρία.
:e_wink:
snodrion έγραψε:@chArAls
Αν κάποιος θεωρεί ότι ο αριθμός που ψηφίζει στην συνέλευση είναι μειοψηφεία αναλογικά με τον αριθμό των φοιτούν στην σχολή(εγώ προσωπικά συμφωνω οτι ειναι) ας έρθει να ψηφίσει και ο ίδιος...δεν μπορούμε να κυνηγάμε-νε κόσμο να έρθεινα έρθει να ψηφίσει άλλωστε η απαρτία σύμφωνα με τις φοιτητικές εκλογές εχει οριστεί πρίπου στα 80 ατομα οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Επιπλέον αυτός που λέει ότι είναι μειοψηφικά εκλεγμένα τα πλαισια που εκλέγονται στην συνέλευση και από την άλλη δν πηγαίνει να ψηφίσει, η αποψή του απλά δν έχει βαρύτητα. Επίσης θέλω να πω ότι σήμερα ήταν από τις ποιο μαζικότερες συνελέυσεις, ελπίζω αυτός ο αριθμός να μην είναι παροδικός...
θα ηθελα καποιος να μου απαντησει στο εξης γιατι πραγματικα ενδιαφερομαι να κανω κατι:

τι μπορω να κανω αν δεν με εκφραζει κανενα πλαισιο και καμια παραταξη απο τις διαθεσιμες και παραλληλα δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω με πολιτικα ωστε να κατεβω στην συνελευση με δικο μου πλαισιο (πραγμα το οποιο δεν ξερω αν γινετε κιολας ετσι ξαφνικα) διοτι εργαζομαι και σπουδαζω παραλληλα και ο χρονος μου ειναι κατι παραπανω απο περιορισμενος..........

ευχαριστω
Εντάξει και εγώ δεν έχω χρόνο να κλάσω...Αν δεν προλαβαίνεις δεν θα σου βρω έγω την λύση, αλλά μετά μην λες την γσ, έμμεση δημοκρατεία και κράζεις. Δεν γίνεται να τα έχουμε όλα και αν θεωρήτε ότι η αποψή σας είναι τόσο σωστή γιατί δεν έρχεσται να την πείτε και αν η συνέλευση εκλέξει την δικιά σας άποψη(έχει γίνει στο παρελθον όπως είπε και ο απόλυτος), καλώς έχει. Αν δεν σας ψηφίσει κανείς, τότε κάποιο λάκο έχει φάβα
φυσικα και εχει λακο η φαβα...δεν ηρθα χθες στην σχολη.και σιγουρα δεν εχω χρονο και διαθεση πια να παιζω την κωλοκυθια..ειναι προφανες οτι προκειται για εμμεση δημοκρατια.κανει μπαμ τοσα χρονια.μονο και μονο που ψηφιζεις υποκομματα που υποστηριζουν συμφεροντα κομματων.ειναι σεβαστη η αποψη σου αλλα δυστυχως αντικειμενικα ισχυει οτι ειπε παραπανω ο pao132003.ειμαστε για κλαματα.
A set is a Many that allows itself to be thought of as a One.

-Georg Cantor
Άβαταρ μέλους
moutsos
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 14, 2006 4:22 pm
Real Name: Γιάννης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Starship Enterprise III...

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από moutsos »

semfe17 έγραψε:Η γραμματεία θα είναι ανοιχτή κάποια μέρα?
Όχι, όσο η σχολή είναι υπο κατάληψη!

Παιδιά το κλίμα μας ξεπερνάει. Οι παρατάξεις είναι αποφασισμένες(στο σύνολό τους) και από πίσω τους έχουν την απόλυτη στήριξη των καθηγητών-ακόμα και αυτών που ήταν πάντα κατά των καταλήψεων, της Συγκλήτου και του ιδίου του Πρύτανη. Ενδεικτικό είναι το ότι αναβλήθηκε η εξεταστική με απόφαση της Συγκλήτου στο ΕΜΠ, στο ΕΚΠΑ, στην Πάντειο, στο ΑΠΘ, στο Πάτρας, στο Ιωαννίνων, στου Βόλου, στο Δημοκρίτειο και στα μεγαλύτερα ιδρύματα της χώρας για πρώτη φορά στην ιστορία τους. Το 2003 και το 2006 που χάθηκαν εξάμηνα ήταν με αποφάσεις για καταλήψεις διαρκείας των ΦΣ και η πλειοψηφία των καθηγητών ηταν απέναντι. Αυτή τη φορά είναι όλοι ενωμένοι, επίσης για πρώτη φορά, ενώ η πορεία της Πέμπτης θα είναι μαζική, δυναμική, συγκρουσιακή και θα σηματοδοτήσει, όπως όλα δείχνουν, και την επιστροφή των Αγανακτισμένων στο Σύνταγμα.

Οι σχολές υπό κατάληψη:

ΑΘΗΝΑ (23 τμήματα- σχολές)

ΕΚΠΑ (3 σχολές)
Μαθηματικό
Βιολογικό
Πληροφορική

ΠΑΝΤΕΙΟΣ (και τα 11 τμήματα με κοινή συνέλευση)

Ε.Μ.Π (και οι 9 σχολές)
Ναυπηγοί
Ηλεκτρολόγοι
Μηχανολόγοι
Αρχιτέκτονες
Μεταλλειολόγοι
Πολιτικοί
ΣΕΜΦΕ
Τοπογράφοι
Χημικοί

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (5 τμήματα-σχολές)

ΑΠΘ
Αρχιτεκτονική
Πολιτικοί Μηχανικοί
Ηλεκτρολόγοι
Φυσικό

Χημικό


ΠΑΤΡΑ (14 τμήματα)

Βιολογικό
Φυσικό
Χημικό
Ιατρική
Μαθηματικό
Γεωλογικό
Χημικοί Μηχανικοί
Μηχανολόγοι- Αεροναυπηγoί
Θεατρικών Σπουδών
Φιλολογίας
Μηχανικοί Η/Υ
Ηλεκτρολόγοι

Πολιτικοί Μηχανικοί

Επιστήμη Υλικών

ΧΑΝΙΑ (6 τμήματα)

Πολυτεχνείο Κρήτης (και τα 6 τμήματα με κοινή συνέλευση)

Σήμερα ολοκληρώνονται οι ΓΣ και στις υπόλοιπες σχολές της χώρας.
Civil disobedience 101...
Argis
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 23, 2008 12:46 am
Real Name: Argirios Gkonis
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση του ΦΣ την Τρίτη 30/8

Δημοσίευση από Argis »

Παιζει να γινει κατι και να ανοιξει η γραμματεια για να παρουμε κανα χαρτι?Ουτε την τριτη το πρωι πριν την συνελευση δεν παιζει να ανοιξει?Πιστευω οτι δεν ειμαι ο μονος που θελει κατι τετοιο.Καλο θα ειναι το συντονιστικο να κανει κατι γι αυτο.!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδικά Θέματα”