Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Όχι δεν λέμε τον καιρό εδώ. Απλά αναλύουμε τους βαθυστόχαστους προβληματισμούς γύρω από διάφορα θέματα της καθημερινότητας. Με λίγα λόγια: ό,τι να 'ναι!

Συντονιστής: AlexandraDC

Fekal1ty
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 7:37 pm
Real Name: Fekal1ty
Facebook ID: 0

Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από Fekal1ty »

Αυτή η εικόνα που σοκάρει μαρτυρά τον βάναυσο ξυλοδαρμό του άνδρα, μόνο και μόνο επειδή υπήρχε η πληροφορία ότι είναι αστυνομικός!

Όσοι έσπευσαν κοντά του για να βοηθήσουν, αναφέρουν χαρακτηριστικά πως ο άνδρας σπαρταρούσε από τους αφόρητους πόνους ενώ η αιμορραγία-όπως φαίνεται και στη φωτογραφία-ήταν ακατάσχετη.

Τη στιγμή που δεκάδες διαδηλωτών ξεσπούσαν με σθένος και μένος κατά του ανυπεράσπιστου άνδρα, που χρησιμοποιούσε τα χέρια του στην περιοχή του προσώπου για να το προστατεύσει και εκλιπαρούσε να σταματήσουν να τον χτυπάνε αλύπητα, άνδρες της αστυνομίας βρισκόντουσαν σε απόσταση αναπνοής και δεν είχαν πάρει χαμπάρι.
Εικόνα
ΠΗΓΗ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος O kanenas την Σάβ Ιούλ 10, 2010 10:00 am, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Λόγος: Μια μικρή προσθήκη στον τίτλο, για να ταιριάζει με το θέμα.
"Ὅταν μεγάλοι λαοί, σὰν τοὺς Κινέζους, τοὺς Ἰάπωνες ἢ τοὺς Ἄραβες,
κρατᾶνε ὅλα τὰ ἱερογλυφικά τους ἐπὶ αἰῶνες,
γιατί πρέπει ἄραγε ὁ μέσος Ἕλληνας
νὰ βαριέται ποὺ ζεῖ καὶ νὰ μὴν κοπιάζει νὰ βάζει τὴν περισπωμένη;"
~Γιάννης Τσαρούχης
Εικόνα
Fekal1ty
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 7:37 pm
Real Name: Fekal1ty
Facebook ID: 0

Re: ΣΑΚΑΤΕΨΑΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΜΕ ΚΑΔΡΟΝΙΑ

Δημοσίευση από Fekal1ty »

Εικόνα
Επειδή νόμιζαν πως είναι ασφαλίτης
Ο άντρας που ξυλοκόπησαν βάναυσα νωρίτερα στην πορεία, επειδή νόμιζαν ότι είναι αστυνομικός ονομάζεται σύμφωνα με στοιχεία από την αστυνομική διεύθυνση Γιάννης Τζώρτζης, είναι μικρότερος από 30 ετών, παντρεμένος και πατέρας ανήλικου παιδιού, συγκεκριμένα μιας κόρης μερικών μόλις μηνών.

Σύμφωνα με πληροφορίες, έχει δεχτεί χτυπήματα στο κεφάλι, έχει αιματώματα στην πλάτη ενώ έχει σπάσει και ένα δάχτυλο στο χέρι του. Ένας φίλος του κι ένα συγγενικό του πρόσωπο βρίσκονται αυτή την ώρα στο πλευρό του. Οι γιατροί του νοσοκομείου, του συνέστησαν να νοσηλευτεί για 24 ώρες, εκείνος όμως υποστηρίζει πως αισθάνεται καλά και θέλει να πάει στο σπίτι του. Μάλιστα, παρά την ταλαιπωρία του κάνει και χιούμορ, αφού είπε χαρακτηριστικά στα κοντινά του πρόσωπα: «στο Ισραήλ που ήμουν είχα πάθει χειρότερα».

Προανάκριση διενεργήθηκε από την Διεύθυνση Ασφάλειας Αττικής για τα αίτια που προξένησαν το συμβάν. Σύμφωνα με πληροφορίες από την αστυνομία, το γεγονός ότι στη μέση του είχε τσαντάκι τύπου «μπανάνα» ήταν η αφορμή για να του επιτεθούν, γιατί εξαιτίας αυτού θεώρησαν ότι είναι ασφαλίτης.

Αυτόπτες μάρτυρες δήλωσαν πως κατά τη διάρκεια της επίθεσης, εκείνοι που με μένος τον ξυλοκοπούσαν, του απευθύνονταν με υβριστικά λόγια επειδή πίστευαν πως είναι ασφαλίτης. Εξαιτίας αυτού, εκτονώθηκαν πάνω του με απάνθρωπο τρόπο. Μάλιστα, μόλις οι δυνάμεις της αστυνομίας τον περικύκλωσαν για να τον προστατεύσουν από περαιτέρω χτυπήματα, επιτέθηκαν και εναντίον τους λεκτικώς, επειδή -όπως υποστήριξαν- προστάτευαν τον συνάδελφό τους, ενώ δεν κάνουν το ίδιο με τους απλούς πολίτες.
Τα απομεινάρια της αιματοχυσίας
Εικόνα

ΠΗΓΗ
"Ὅταν μεγάλοι λαοί, σὰν τοὺς Κινέζους, τοὺς Ἰάπωνες ἢ τοὺς Ἄραβες,
κρατᾶνε ὅλα τὰ ἱερογλυφικά τους ἐπὶ αἰῶνες,
γιατί πρέπει ἄραγε ὁ μέσος Ἕλληνας
νὰ βαριέται ποὺ ζεῖ καὶ νὰ μὴν κοπιάζει νὰ βάζει τὴν περισπωμένη;"
~Γιάννης Τσαρούχης
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
LocknLoad
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 5:34 pm

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από LocknLoad »

Θα σου προτεινα να βρεις διαφορετικη πηγη ενημερωσης. Μπορει να κλαινε για τον τυπο εκει, αλλα το LOGO τους πανω σε καθε φωτογραφια δειχνει οτι ειναι περισσοτερο αρπακτικα τυπου "ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΕΙΔΗΣΗ!! ΕΓΩ ΤΟ'ΠΑ ΠΡΩΤΟΣ!!! ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!"

Σύμφωνα με πληροφορίες από την αστυνομία, το γεγονός ότι στη μέση του είχε τσαντάκι τύπου «μπανάνα» ήταν η αφορμή για να του επιτεθούν, γιατί εξαιτίας αυτού θεώρησαν ότι είναι ασφαλίτης.
Καποιοι ειναι ηλιθιοι... ο καθενας αποφασιζει ποιοι...
Ναι, [you] σε παρακολουθώ!

Εικόνα


@[you]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dj manos
Banned
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 12:57 pm
Real Name: Μάνος
Gender: Female
Facebook ID: 0

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από dj manos »

τελικα ο Τζωρτζης τι δουλεια κανει;
papagalakos

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από papagalakos »

Σας έπιασε πάλι ο life style ανθρωπισμός;
Σε κάθε πορεία σακατεύονται δεκάδες διαδηλωτές, για να είμαι συνεπής και με τον τίτλο του topic, δεκάδες εργαζόμενοι, και όχι απλά δεν γίνεται συζήτηση για κάθε έναν από αυτούς, αλλά δεν τίθεται καν το ζήτημα της αστυνομικής βίας και καταστολής.
Αυτό μου θυμίζει την περίπτωση των μεταναστών, που όταν ήταν ο "άτυχος Αφγανός" βάλαμε όλοι το σκύλο μας να κλαίει, αλλά όταν ήταν οι 16 στα σύνορα, "ε, ας πρόσεχαν"...
Και κάθε περίπτωση δηλαδή που ένα περιστατικό γίνεται ζήτημα λόγο προβολής απ' τα Μέσα Μαζικής Προπαγάνδας.
Όπως έλεγε και ο μέγας Παυλόπουλος ως υπουργός μπάτσων, "όποια κι αν είναι η έκβαση της έρευνας, αυτό το περιστατικό είναι μεμονομένο". Και πραγματικά είναι, αλλιώς απ' ότι φαίνεται αν ξυλοκοπούνταν κόσμος από διαδηλωτές θα το μαθαίναμε αμέσως. Βέβαια όταν ξυλοκοπούνται διαδηλωτές τσιμουδιά.
Επομένως με αφορμή τον τίτλο μήπως θα έπρεπε κι εγώ να γεμίσω το forum με topics και σήμερα σακάτεψαν εργαζόμενο με τα γκλόπ;
Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

Η κατασταση ειναι εκρηκτικη.Θα δουμε τι θα γινει και απο Σεπτεμβρη οπου λενε οτι θα γινει χαμος.Αλλα εστω οτι ο ανθρωπος αυτος ηταν ασφαλιτης και ειχαν δικιο.Ποιος ηταν ο σκοπος τους ? να τον σκωτοσουν?
Fekal1ty
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 7:37 pm
Real Name: Fekal1ty
Facebook ID: 0

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από Fekal1ty »

papagalakos έγραψε:Σας έπιασε πάλι ο life style ανθρωπισμός;
Σε κάθε πορεία σακατεύονται δεκάδες διαδηλωτές, για να είμαι συνεπής και με τον τίτλο του topic, δεκάδες εργαζόμενοι, και όχι απλά δεν γίνεται συζήτηση για κάθε έναν από αυτούς, αλλά δεν τίθεται καν το ζήτημα της αστυνομικής βίας και καταστολής.
Αυτό μου θυμίζει την περίπτωση των μεταναστών, που όταν ήταν ο "άτυχος Αφγανός" βάλαμε όλοι το σκύλο μας να κλαίει, αλλά όταν ήταν οι 16 στα σύνορα, "ε, ας πρόσεχαν"...
Και κάθε περίπτωση δηλαδή που ένα περιστατικό γίνεται ζήτημα λόγο προβολής απ' τα Μέσα Μαζικής Προπαγάνδας.
Όπως έλεγε και ο μέγας Παυλόπουλος ως υπουργός μπάτσων, "όποια κι αν είναι η έκβαση της έρευνας, αυτό το περιστατικό είναι μεμονομένο". Και πραγματικά είναι, αλλιώς απ' ότι φαίνεται αν ξυλοκοπούνταν κόσμος από διαδηλωτές θα το μαθαίναμε αμέσως. Βέβαια όταν ξυλοκοπούνται διαδηλωτές τσιμουδιά.
Επομένως με αφορμή τον τίτλο μήπως θα έπρεπε κι εγώ να γεμίσω το forum με topics και σήμερα σακάτεψαν εργαζόμενο με τα γκλόπ;
Ἔχει μία διαφορά.
Οἱ μὲν πέθαναν στὴν προσπάθειά τους νὰ μποῦν στὸ κράτος, ἀπὸ φυσικὰ αίτια, ὁ δὲ δολοφονήθηκε ἀπὸ κάτι τὸ ὁποῖο δὲν ἦταν φυσικό, ἀλλὰ "χέρι" ἀνθρώπου. Θὰ μποροῦσε νὰ ὑπάρχει μέτρο σύγκρισης ἂν πχ τοὺς σκότωνε ἡ συνοριοφυλακή.
"Ὅταν μεγάλοι λαοί, σὰν τοὺς Κινέζους, τοὺς Ἰάπωνες ἢ τοὺς Ἄραβες,
κρατᾶνε ὅλα τὰ ἱερογλυφικά τους ἐπὶ αἰῶνες,
γιατί πρέπει ἄραγε ὁ μέσος Ἕλληνας
νὰ βαριέται ποὺ ζεῖ καὶ νὰ μὴν κοπιάζει νὰ βάζει τὴν περισπωμένη;"
~Γιάννης Τσαρούχης
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Glaurung
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Παρ Μάιος 29, 2009 9:15 pm
Real Name: ....
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από Glaurung »

papagalakos έγραψε:Σας έπιασε πάλι ο life style ανθρωπισμός;
[...]
Εντάξει , μην αμυνόμαστε πάντα πίσω από αυτή την λογική . Είναι ένα γεγονός αυτό που περιγράφεις που κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει και είναι ένα επιχείρημα που το έχω χρησιμοποιήσει και ο ίδιος . Το να απαντάς όμως έτσι σε κάθε περιστατικό είναι προβληματικό κατά την γνώμη μου , το κράτος και μεγαλοεργοδότες μπορεί να κάνουν όσα κάνουν άλλα αυτό δεν νομιμοποιεί τα όποια λάθη γίνονται από τον χώρο και τους μαχητές-αγωνιστές-επαναστάτες .

Άμα ήταν άσχετος εργαζόμενος κακός και πολύ κακός έγινε . Η αντιμετώπιση όμως και η κριτική μπορεί να γίνει από αυτούς που κατεβαίνουν και αγωνίζονται , και όχι από αυτούς που κάθονται μονίμως σπίτι τους ,

Άμα ήταν ασφαλίτης για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω άμα έκαναν καλά ή όχι .

Για τον τύπο στην Πανεπιστημίου
από ... 4:14μμ, Πέμπτη 8 Ιουλίου 2010
Ήμουνα μπροστά, πρίν χτυπήσουν κάποιον. Δύο άνδρες καθισμένοι στο πεζοδρόμιο, κόσμος πολύς από επάνω τους, να ψάχνει τα τσαντάκια τους. Οι τύποι τσιμουδιά, ούτε να λένε ότι δεν είναι ασφαλίτες, ούτε υπάλληλοι του ΟΕΚ, απλά να κάθονται και να υπομένουν εξονυχιστικό έλεγχο. Στον τύπο που έφαγε το περισσότερο ξύλο, βρέθηκαν δύο ταυτότητες, η μία εκ των οποίων έγραφε υπεύθυνος γενικής ασφάλειας αττικής ή κάτι τέτοιο, τέλως πάντων, ταυτότητα αστυνομίας. Τότε ήταν που έφαγε και το όσο ξύλο έφαγε. Επαναλαμβάνω, ο άλλος τύπος έφυγε μετά από λίγο κύριος, μετά απο παρότρυνση κάποιων, που προφανώς και δεν ήθελαν να ξυλοφορτωθούν σε τέτοιο βαθμό δύο άνθρωποι, και ας ήταν ασφαλίτες.
Σε λίγα λεπτά φτάνουν 3 διμοιρίες, και αποκαλούν τον χτυπημένο συνάδελφο. Για την υπόλοιπη ώρα που ήμουνα εκεί, συνέχισαν να τον αποκαλούν έτσι.
Τα τσαντάκια, και τις ταυτότητες και των δύο, λογικά τις έχουν πάρει τα παιδιά που τους εντόπισαν.
Τέλος, δεν είναι σπάνιο, ασφαλίτες να έχουν και άλλη, ας πούμε κανονική δουλεία (βλέπε δισκάδικο στο Μοναστηράκι).
Αυτά για να μην λέμε ότι θέλουμε.
1191493
για αυτον που τις εφαγε
από ... 4:22μμ, Πέμπτη 8 Ιουλίου 2010

ασφαλιτης ηταν, ειδα την υπηρεσιακη του ταυτοτητα που την κρατουσαν καποιοι...μη γραφεται οτι ακουτε αν δεν ειστε σιγουροι....
1191496
sxetika me ton asfalith sta propulaia
από (A) 4:22μμ, Πέμπτη 8 Ιουλίου 2010
o τύπος που ξυλοκοπίθικε στα προπύλαια ήταν όντως ασφαλίτης.Διότι βρέθικε η ταυτότητα του που ήταν στην κάλτσα του η οποία έλεγε<<επικεφαλής ομάδας ασφάλειας>>για αυτο και αποκλειστικε το μερος στην συνεχεια απο τα ματ.στην αρχη δεν ειχαν παρει χαμπαρει τι ειχε γινει,γιατι εκεινη την ωρα περναγε και η πορεια μπροστα απο το σημειο που εγινε το σκηνικο.καταλαβαν οτι ειναι δικος τους μολις αρχισε ο κοσμος να διαληεται για να τελειωσει η διαδηλωση.
1191507
για τον τυπο στην πανεπιστημιο
από απο 4:40μμ, Πέμπτη 8 Ιουλίου 2010

δημοσιγραφους που ηταν εκει και επερνας τηλεφωνο την γενικη ασφαλεια για να διασταυρωσουν οτι ηταν ασφαλιτης η ασφελιας δεν το ΔΙΕΨΕΥΔΕ δεν το επιβεβαιωνε

θα δειξει . το μονο σιγουρο ειναι οτι εχουν παρει 1 ταυτοτητα που γραφει .. ασφαλεια
http://athens.indymedia.org/front.php3? ... id=1191333

Δεν θεωρώ πως το indymedia γράφει πάντα την αλήθεια από αγνούς επαναστάτες , το έχω διαπιστώσει και ο ίδιος . Έχω όμως διαπιστώσει και σε αρκετές περιπτώσεις τα πράγματα ήταν έτσι όπως τα έλεγε και όλοι οι υπόλοιποι τα είχαν κάνει όπως τους βόλευε . Έτσι και αλλιώς , άμα ήταν ασφαλίτης υπήρχε ποτέ περίπτωση να βγουν και να πουν πως πράγματι είναι ;;; Αυτό σημαίνει πως πρέπει να κρατάμε μικρά καλάθια
Fekal1ty
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 7:37 pm
Real Name: Fekal1ty
Facebook ID: 0

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από Fekal1ty »

Ἐπειδὴ εἶμαι ἀστυνομικός, σὲ πληροφορῶ ὅτι ἡ ταυτότητα ποτέ δὲν γράφει τὴν ὑπηρεσία.
Ἐπίσης δὲν λέγεται "ἐπικεφαλῆς" ὁ προιστάμενος τῆς Διεύθυνσης Ἀσφαλείας, ὁ ὁποῖος παρεπιπτόντως εἶναι Ταξίαρχος.
Πιστεύεις δηλαδὴ ὅτι ὁ ἴδιος ὁ Ταξίαρχος κατέβηκε στὴν διαδήλωση καὶ τὸν καταλάβανε κιόλας ὅτι εἶναι ὁ προιστάμενος ὅλων; Αὐτὸς μόνο σὲ γραφεῖα Ὑπουργῶν γυρίζει.
Οἱ μάρτυρες τοῦ ἰντυμίντια τραγελαφικοὶ εἶναι ὧρες ὧρες.
"Ὅταν μεγάλοι λαοί, σὰν τοὺς Κινέζους, τοὺς Ἰάπωνες ἢ τοὺς Ἄραβες,
κρατᾶνε ὅλα τὰ ἱερογλυφικά τους ἐπὶ αἰῶνες,
γιατί πρέπει ἄραγε ὁ μέσος Ἕλληνας
νὰ βαριέται ποὺ ζεῖ καὶ νὰ μὴν κοπιάζει νὰ βάζει τὴν περισπωμένη;"
~Γιάννης Τσαρούχης
Εικόνα
Ευ-Αγγελος
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 03, 2006 8:40 pm
Real Name: ...
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από Ευ-Αγγελος »

Fekal1ty έγραψε:Ἐπειδὴ εἶμαι ἀστυνομικός, σὲ πληροφορῶ ὅτι ἡ ταυτότητα ποτέ δὲν γράφει τὴν ὑπηρεσία.
Ἐπίσης δὲν λέγεται "ἐπικεφαλῆς" ὁ προιστάμενος τῆς Διεύθυνσης Ἀσφαλείας, ὁ ὁποῖος παρεπιπτόντως εἶναι Ταξίαρχος.
Πιστεύεις δηλαδὴ ὅτι ὁ ἴδιος ὁ Ταξίαρχος κατέβηκε στὴν διαδήλωση καὶ τὸν καταλάβανε κιόλας ὅτι εἶναι ὁ προιστάμενος ὅλων; Αὐτὸς μόνο σὲ γραφεῖα Ὑπουργῶν γυρίζει.
Οἱ μάρτυρες τοῦ ἰντυμίντια τραγελαφικοὶ εἶναι ὧρες ὧρες.
Εχεις συνειδητοποιησει οτι εδω κατα βαση ειναι φορουμ φοιτητων και μαλιστα φοιτητων της σεμφε?
Άβαταρ μέλους
Falgorn
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2008 4:35 pm
Real Name: Hector-Xavier
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Πιο πέρα από το εκεί.
Επικοινωνία:

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από Falgorn »

Fekal1ty έγραψε:Ἐπειδὴ εἶμαι ἀστυνομικός
Καρφώνεσαι. Το ΠΡΟ.ΠΟ. είναι παραδίπλα. Ουστ.
Όλοι λένε τ’ ορμητικό ρέμα βίαιο

Μά την κοίτη του ποταμού που το κρατάει

Κανείς δεν τη λέει βίαιη.


Bertolt Brecht


Η προπαγάνδα της ημέρας ಠ_ರೃ
Άβαταρ μέλους
noir
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 6:46 pm
Real Name: εθελοδουλο πρακτορακι :)
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από noir »

Μπορει να θελει να γινει ανθρωπος ο καημενος ρε παιδια... Δεν εχουν ολοι την ευκαιρια για σπουδες, κανουν και λαθη στη ζωη τους. Μια ζωη ρεμαλια να μεινουν;;
Εικόνα
Η ελευθερία του ενός είναι προϋπόθεση για την ελευθερία του άλλου!
Κανένας έγκλειστος στις κρατικές φυλακές, κανένας σκλάβος στα αφεντικά!
Αντίσταση - Αυτοοργάνωση - Αλληλεγγύη
papagalakos

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από papagalakos »

Φοιτητής ΣΕΜΦΕ είναι κι αυτός... Τώρα κατάλαβα ποιός είναι..
Τέλος πάντων, έχουμε πει, οι απλοί αστυφύλακες δεν μας ενοχλούν. Εκτός αν είσαι της αντιτρομοκρατικής :wink:
Εν πάση περιπτώση βλέπω προσπερνάτε συνεχώς το γεγονός ότι σε κάθε πορεία (και σήμερα φαντάζομαι) ξυλοκοπούνται αλήπυτα πολλοί διαδηλωτές. Δεν θα κουραστώ να το επαναλαμβάνω μέχρι να μου απαντήσει κάποιος, γιατί έγινε topic γι αυτό το ξυλοδαρμό και όχι για τόσους άλλους.
Fekal1ty
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 7:37 pm
Real Name: Fekal1ty
Facebook ID: 0

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από Fekal1ty »

Φοιτητὴς εἶμαι ἀλλὰ ὄχι τῆς ΣΕΜΦΕ, στὴ Νομικὴ Ἀθηνῶν εἰμαι.Δεν εἶναι κάποια ἰδιότητα ταμποὺ νὰ τὴ κρύψω, καὶ τὸ σκέφτηκα πολὺ πρὶν τὸ πῶ, ἀλλὰ θέλω νὰ δῶ καὶ ποιὰ ἡ ἀντίδραση κάποιων ποὺ κρίνουν ἀνθρώπους μόνο ἀπὸ ἀπὸ τὴν ἐμφάνισή τους.
Ὄχι παπαγαλακο, δὲν εἶμαι τῆς ἀντιτρομοκρατικῆς. :wink: Κέρδισα τὴν εὔνοιά σου;
ΥΓ. Μποροῦσα νὰ δηλώσω καὶ ἐργάτης βέβαια, ποτέ δὲν πρέπει νὰ ὑπάρχει ἐμπιστοσύνη στὸ Ἰντερνὲτ σὲ κάποιον, ὅτι καὶ ἄν σου δηλώσει. :wink:
Ὁ νοῶν νοείτω.
"Ὅταν μεγάλοι λαοί, σὰν τοὺς Κινέζους, τοὺς Ἰάπωνες ἢ τοὺς Ἄραβες,
κρατᾶνε ὅλα τὰ ἱερογλυφικά τους ἐπὶ αἰῶνες,
γιατί πρέπει ἄραγε ὁ μέσος Ἕλληνας
νὰ βαριέται ποὺ ζεῖ καὶ νὰ μὴν κοπιάζει νὰ βάζει τὴν περισπωμένη;"
~Γιάννης Τσαρούχης
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Glaurung
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Παρ Μάιος 29, 2009 9:15 pm
Real Name: ....
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο με καδρόνια

Δημοσίευση από Glaurung »

Fekal1ty έγραψε:Ἐπειδὴ εἶμαι ἀστυνομικός, σὲ πληροφορῶ ὅτι ἡ ταυτότητα ποτέ δὲν γράφει τὴν ὑπηρεσία.
Ἐπίσης δὲν λέγεται "ἐπικεφαλῆς" ὁ προιστάμενος τῆς Διεύθυνσης Ἀσφαλείας, ὁ ὁποῖος παρεπιπτόντως εἶναι Ταξίαρχος.
Πιστεύεις δηλαδὴ ὅτι ὁ ἴδιος ὁ Ταξίαρχος κατέβηκε στὴν διαδήλωση καὶ τὸν καταλάβανε κιόλας ὅτι εἶναι ὁ προιστάμενος ὅλων; Αὐτὸς μόνο σὲ γραφεῖα Ὑπουργῶν γυρίζει.
Οἱ μάρτυρες τοῦ ἰντυμίντια τραγελαφικοὶ εἶναι ὧρες ὧρες.
Δεν υπάρχει κάποιο έγγραφο που να αποδεικνύει την αστυνομική του ιδιότητα ; Και ναι , ώρες ώρες είναι αλλά έχουν βγει και αρκετές αλήθειες και το ξέρω και προσωπικά αυτό . Δεν τις πετάω στα μπάζα κατευθείαν άλλα κάθομαι λίγο να το σκεφτώ . Και μην μου πεις πως δεν υπάρχουν αστυνομικοί με πολιτικά στις πορείες , το έχει παραδεχτεί και αστυνομικός σε δίκη αυτό .
Fekal1ty έγραψε:Φοιτητὴς εἶμαι ἀλλὰ ὄχι τῆς ΣΕΜΦΕ, στὴ Νομικὴ Ἀθηνῶν εἰμαι.Δεν εἶναι κάποια ἰδιότητα ταμποὺ νὰ τὴ κρύψω, καὶ τὸ σκέφτηκα πολὺ πρὶν τὸ πῶ, ἀλλὰ θέλω νὰ δῶ καὶ ποιὰ ἡ ἀντίδραση κάποιων ποὺ κρίνουν ἀνθρώπους μόνο ἀπὸ ἀπὸ τὴν ἐμφάνισή τους.
Ὄχι παπαγαλακο, δὲν εἶμαι τῆς ἀντιτρομοκρατικῆς. :wink: Κέρδισα τὴν εὔνοιά σου;
ΥΓ. Μποροῦσα νὰ δηλώσω καὶ ἐργάτης βέβαια, ποτέ δὲν πρέπει νὰ ὑπάρχει ἐμπιστοσύνη στὸ Ἰντερνὲτ σὲ κάποιον, ὅτι καὶ ἄν σου δηλώσει. :wink:
Ὁ νοῶν νοείτω.
Εννοείτε πως στο internet είσαι ότι δηλώσεις , δεν παίζει όμως και μεγάλο ρόλο . Είσαι-δεν είσαι αστυνομικός το ίδιο μου κάνει στη συζήτησή μας την συγκεκριμένη και σε κάποιες άλλες παρόμοιες ( εκτός άμα είσαι ΜΑΤ , Δ , Ζ κ.α. ) . Τη σχέση έχεις όμως με το forum semfe , πως σου ρθε δηλαδή ; :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”