Θρήνος των γηπέδων

Άντε γειά, φιλαράκο! Άντε γειά!

Συντονιστής: Chris

Άβαταρ μέλους
Full Metal Alchemist
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2008 4:35 pm
Real Name: Konstantinos
Gender: Male
Facebook ID: 849225054
Τοποθεσία: Quantum Spacetime
Επικοινωνία:

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από Full Metal Alchemist »

Την παλεύετε; :e_ugeek:
People cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something. That is the principle of equivalent trade in alchemy. We believed that was the truth of the world when we were young...
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από vbalos »

Πολύ καλά κατάλαβες φίλε μουnapανάκο21 σας απειλώ εφ'όσον συνεχίσετε να βρίζετε ... όσο για τα λαγούμια όλοι το ξέρουμε πολύ καλά πως :
'Το επάγγελμά σου όπαδος
Καρότο ο πρώτος σου μισθός
Το ξέρουν πανελλαδικώς
ΚΟΚΚΙΝΟΣ είναι ο λαγός'
Ρε thangus έλεος δηλαδή ποιές μεγάλες ομάδες δεν ήταν και από ποιόν όμιλο πέρασες και από πόσους ομίλους δηλαδή γιατί όταν αντιμετώπισα την Μπάρτσα οι όμιλοι ήταν δύο...Τώρα θέλεις να συγκριθούμε και ευρωπαϊκά , άστο αγορίνα μου κάθισε στον καναπέ σουκαι πήγαινε να αποκλειστείς από καμμία Σεντ Ετιέν , Μόλντε κτλ κτλ Η ομάδα την εποχή που κερδίσατε 3-0 στη Ριζούπολη ήταν ΟΜΑΔΑΡΑ , κέρδισε την Πόρτο στο Ντας Άντας (ή Ντραγκάο δεν είμαι σίγουρος) σπάζοντάς της το αήττητο 25 αγώνων + και στη συνέχεια αποκλείστηκε στη Λεωφόρο για πολύ καλή σας τύχη γιατί αν πέρναγε εκείνη τη χρονιά θα το έπερνε κι'όλας...Δυστυχώς έπεσε στα χρόνια της παράγκας του Θείου , του Σπάθα , του Θωμά , του Γκαγκάτση και του Κενελλόπουλου , και πρωτάθλημα δεν είδε αλλά κατάφερε να βάλει την υπογραφή της σε ιστορικές στιγμές για το σύλλογο και την Ελλάδα πετυχαίνοντας νίκες και προκρίσεις εναντίων αντιπάλων που ούτε καν τολμάτε να προφέρετε με αποκορύφωμα τη στελέχωση ολόκληρης σχεδόν της εθνικής ομάδας που κατέκτησε το Euro του 2004 για να βγουν τύποι σαν εσένα και να πανηγυρίζουν ...
Την παλεύετε;
Σαφώς και όχι... :e_biggrin:
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από thangus »

Δεν θελω να σε στενοχωρησω(ευτηχως φροντισε ο μητρογλου χθες για αυτο) αλλα στον καναπε φετος καθεσαι εσυ.Οσο για τις παραγκες εγω στο ξαναλεω με αυτην την λογικη ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΤΕ!!!!Οσο για την ομαδα της ριζουπολης εφαγε την 4αρα κ την 3αρα της και ηρεμισε.Αλλωστε τους διωξατε ολους μετα απο εκεινη την χρονια(και ευτηχως που το καταλαβατε γιατι δεν θα περνατε πρωταθλημα ποτεμγιατι μετα πηρες και ενα εστω και αν χρειαστηκες τον δουρο)...
Full Metal Alchemist έγραψε:
αν την παλευαμε δεν θα ημασταν σεμφιτες :e_biggrin: :e_biggrin: :e_biggrin:
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
spartiatisgx
Δημοσιεύσεις: 310
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 9:07 pm
Τοποθεσία: ilisia,athens

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από spartiatisgx »

VbALE μπες εδω.....Θα νιωσεις οτι δεν εισαι μοναχουλης σου....Καλω και τους γαυρους να μπουνε.Κριμα δεν ειναι ρε παιδια;
"Αριστερος" ανθρωπος να κλεει;(Ακου η Λιανα ΑΡΙΣΤΕΡΗ!!!!!)
Πω,πω πως αναβω οταν το βλεπω....
Ω ρε γλεντια!!!


http://www.gavros.gr/Default.aspx?id=44 ... 108&lang=1
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από vbalos »

Την αγάπη και το πάθος αυτής της γυναίκας για την ομάδα το βρίσκεις σπάνια ... Μόνο και μόνο που την βλέπω να στεναχωριέται έτσι και να εκτίθεται μπροστά στις κάμερες για άλλη μια φορά μου δείχνει το πόσα κιλά διαθέτει από αυτά που εσείς δε θα αποκτήσετε ποτέ...Και για να τελειώνουμε μια και καλή γιατί βαρέθηκα...όσες νίκες και αν πάρετε , όσα πρωταθλήματα είτε πέτσινα είτε μη με όσες απουσίες και αν παίζετε ή ακόμη και πλήρεις ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δε θα φτάσετε το μεγαλείο του συλλόγου που λέγεται ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ σε κανένα μα κανένα επίπεδο...ούτε επιτυχιών , ούτε οπαδικό , ούτε ήθους...Όσο για τον καναπέ καλύτερα να μην απαρυθμίσουμε το ποιός τον έχει λιώσει τόσα και τόσα χρόνια ευνοϊμένε από τις συγκυρίες φίλε μου thangus και τις υποδείξεις σου κράτα τες για την ομάδα σου , δε νομίζω ότι σου συνέβει ποτέ το ίδιο για να έχεις και άποψη του τι πρέπει να κάνεις όταν σε σφάζουν είτε με το μπαλτά είτε με το νυστέρι...
ποτεμγιατι μετα πηρες και ενα εστω και αν χρειαστηκες τον δουρο
Και η λοβοτόμηση καλά κρατεί !!! Για πες μου το 1-1 πέρασε ναι ή όχι ??? http://www.youtube.com/watch?v=RLeHRN72Iz4
Όσο τώρα αφορά τον καφέ στο Μαυρογεννίδη δες τη φάση και πως πέφτει και πες μου αν δεν του άξιζε ο καφές : http://www.youtube.com/watch?v=1ZCWD8PZ ... re=related
και σύγκρινέ τα με αυτά : http://www.youtube.com/watch?v=qdD4gDTb0vs ...
Και παρατηρητής ο Μπαλώκας ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε που δουλεύει ο κύριος τώρα ?????
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Και τέλος για να μην ξεχνιόμαστε παρτε και αυτό και πείτε μας υπήρχε παράγκα ναι ή ου και αν υπήρχε ποιός τιμωρήθηκε και τέλος γιατί εμείς δε θα πρέπει να φωνάζουμε???
http://www.youtube.com/watch?v=TcqpTo9u ... xt_from=PL
http://www.youtube.com/watch?v=czRmYHZdpZw&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=E0yF9u6q ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=9YRbuDoL ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=WtoRbMk8HZY
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vbalos την Τρί Δεκ 01, 2009 2:41 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από Katestramenos »

Κρίμα ρε γαμώτο βλέπω τόσα πράσινα post και το μόνο που βλέπω ότι γράφουν είναι κλαψ κλαψ κλαψ κλαψ κλαψ...
Την ομάδα με τη ροζ φανέλα πετσώσαμε εις διπλούν ή την ΑΕΚ?
Να πω και 2 πραγματάκια όμως σοβαρά πέρα απο το πικάρισμα.
Πότε πατήσατε κάτω την μπαρτσελόνα ρε βαριόμοιροι;;;; Πάμε καλά; Θυμηθείτε λίγο το ματς που λετε... Είχατε κερδίσει 1-0 στη Λεοφώρο ταμπουρομένοι(με πέναλτυ αν θυμάμαι καλά) και στην Ισπανία έβλαε ενα γκολ ο Κωνσταντίνου(βλ. μετέπειτα ερυθρόλευκο τανκ :lol: ) που αν το προσπαθούσε άλλες 25 φορές ισως το έβαζε μισή, και μετά ξαναταμπουροθήκατε. Όμως η μπάρτσα σας πέταξε 3 παστέλια και από το 80+ και μετά πέξατε γιουρούσι με την μπαρτσα να κρατάει απλά πίσω, κάνατε 2 καλές φάσεις και έτσι δημιουργήθηκε ο μύθος πως η υπερευρωπανάθα ταπείνωσε την μπάρτσα... Ρε μη διαβάζετε γκότζο και πράσινη σας χαλάνε...
Ο ΠΑΟ(βλ. ΠΟΑ μέχρι τη δεκαετία του 30) τα τελευταία 14 χρόνια ποτέ δεν έπαιξε μεγάλη μπάλα. Μεμονομένα σε κάποια ματς έπεσε καλή μπάλα αλλά ως εκεί.Μια ζωή στου τσουκου τσουκου ήταν.
Όσο για τα επισόδεια και τις αδικίες που λες vbalos ξεχνάς κάτι. ΜΠΑΣΚΕΤ λέγεται.
Τα τελευταια χρόνια που η ομάδα μου παλεύει να ξανανέβει στην κορφή(τα 2 τελευταία κιόλας χωρίς προπονητη), έχει γνωρίσει καλά τη πάει να πει βασιλακόπουλος,κοντοπουτ@νοι, ζαβλανος,βορεάδης, κουκουλεκίδης και όλα τα καλόπαιδα οι δημοσιγάφοι που καλύτουν τα πάντα(βλέπε μπατιστ και κοκαΐνη...).Και για επισόδεια άστο.Η πρώτη κερκίδα που πέρασε αεροβόλο σε γήπεδο ήταν η πράσινη... Μην πω για κέρματα σε κεφάλια παιχτών μας και ότι στην προπόνηση του ολυμπιακού ρίχνου βολές με λέιζερ στα μάτια τους για να συνηθίσουν...
Και τέλος για τα οπάδικα, να σου πω την αλήθεια στα @@ μου κιόλας,αλλά πως γίνεται οι παναθηναϊκοί να πέρνουν τα πανό αντρίκια και στα ίσια μη σου πω πως 50 πράσινοι χούλιγκαν δέρνουν στην καθησιά τους 124323452345 κόκκινους, ενώ οι γαύροι την πέφτουν μόνο σε παιδάκια 15χρονα σε αναλογία 1000 προς έναν και κατα σύμπτωση το παιδάκι κουβαλάει μαζί του ολάκερο πανί της 13, δεν μπορώ να το καταλάβω. Οι παναθηναϊκοί έχετε όλοι 25 κιλά καμπανέλια και σε κάθε πέσιμο δέρνετε τους πάντες... οκ σε πίστεψα. Στα @@ μου κιόλας.
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από vbalos »

Πότε πατήσατε κάτω την μπαρτσελόνα ρε βαριόμοιροι;;;; Πάμε καλά; Θυμηθείτε λίγο το ματς που λετε... Είχατε κερδίσει 1-0 στη Λεοφώρο ταμπουρομένοι(με πέναλτυ αν θυμάμαι καλά) και στην Ισπανία έβλαε ενα γκολ ο Κωνσταντίνου(βλ. μετέπειτα ερυθρόλευκο τανκ ) που αν το προσπαθούσε άλλες 25 φορές ισως το έβαζε μισή, και μετά ξαναταμπουροθήκατε. Όμως η μπάρτσα σας πέταξε 3 παστέλια και από το 80+ και μετά πέξατε γιουρούσι με την μπαρτσα να κρατάει απλά πίσω, κάνατε 2 καλές φάσεις και έτσι δημιουργήθηκε ο μύθος πως η υπερευρωπανάθα ταπείνωσε την μπάρτσα... Ρε μη διαβάζετε γκότζο και πράσινη σας χαλάνε...
Προφανώς είτε έχεις κοντή μνήμη είτε δε σε συμφέρει να θυμάσαι : στον δεύτερο αγώνα στο Καμπ Νου προηγηθήκαμε 0-1 και στη συνέχεια δεν άντεξε ο Καραγκούνης που έπαιζε με κομμένο χιαστό και αποχώρησε...δεχτήκαμε τα 3 γκολ που λες και από το 75' έως το 90 παίξαμε την Μπαρτσελόνα στο μισό γήπεδο με 100000 κόσμου να κάνει μούγκα , χάνοντας 3 κλασσικές ευκαιρίες με ένα πέναλτυ επάνω στο Μανωλάκη που δε μας δόθηκε...Στο τέλος του αγώνα μάλιστα κάναμε τα συνιθισμένα μας ολε με τον κόσμο της Μπαρτσελόνα όρθιο να μας χειροκροτά...Αλλά τι σας λέω τώρα εσείς τα έχετε φάει τα ματς αυτά με το κουτάλι , βλέπεις ο κόσμος της Μπάρτσα τόσο άμπαλος που είναι δεν είχε τη διορατηκότητα να δει το τσουκου-τσουκου...Όσο για το μπάσκετ σου λέω εσένα πρώτη φορά και στους άλλους χιλιοστή κλείστε το κουτάκι με τις μ@λ@κίες ο Παναθηναϊκός είναι αυτοκράτορας όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη πράγμα που μαρτυρούν και τα 5 ευρωπαϊκά του ήταν συνεπής παντού και αυτό δείχνει ότι απλά η ομάδα αυτή ήταν είναι και θα είναι άπαιχτη όχι σαν εσάς που όταν δεν σφύριζαν τα συνήθη κοράκια μετράγατε 5αρες 7αρες και αποκλεισμούς από καφενεία...αυτό κάτι έχει να πει...Μάθετε πρώτα μπασκετάκι να μη φωνάζετε ου και ε κάθε φορά που σφυρίζει διαιτητής και μετά τα λέμε ...
αλλά πως γίνεται οι παναθηναϊκοί να πέρνουν τα πανό αντρίκια και στα ίσια μη σου πω πως 50 πράσινοι χούλιγκαν δέρνουν στην καθησιά τους 124323452345 κόκκινους, ενώ οι γαύροι την πέφτουν μόνο σε παιδάκια 15χρονα σε αναλογία 1000 προς έναν και κατα σύμπτωση το παιδάκι κουβαλάει μαζί του ολάκερο πανί της 13, δεν μπορώ να το καταλάβω.
Για όλα αυτά το πως και το γιατί μπορείς να ρωτήσεις τα συντροφάκια σου τους γαύρους να σου πουν...Εγώ το μόνο που έχω να σου πω είναι πως ούτε σε ραντεβού κανονισμένο για 100 με 100 έφερα 300 , ούτε άνθρωπο σκότωσα ποτέ , ούτε χτυπούσα 15χρονα παππούδες και γιαγιάδες στην Πάτρα επαιδή φοράγαν πράσινα στον τελικό του βόλλευ ελλέιψει της 13 που έκανε αποχή , ούτε στην Ασσέα την είχα στημένη με βανάκια της Motoroil , ούτε ξεκίνησα από τον Πειραιά μηχανοκίνητη πορεία μέχρι τη Λαυρίου 100 μηχανάκια να διασχίζουν όλο το λεκανοπέδιο χωρίς ούτε ένα μπάτσο να τους σταματάει...Όσο για το πως πήρατε τα πανιά που βγήκαν στο Καραϊσκακη ούτε 15χρονα ψυρίσατε ούτε τίποτε , άλλα κάνατε , τα οποία όμως και πάλι δε θα σου πω εγώ αν θες να μάθεις ψάξε...
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Katestramenos
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευ Απρ 16, 2007 2:02 am

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από Katestramenos »

Ντάξει αφού στο μπάσκετ δεν μας αδικεί ποτέ τι να σου πω;;Κάποιος άλλος πρέπει να μάθει μπασκετάκι μου φένεται εδώ και αυτός δεν είμαι εγώ... Δεν λεω ότι δεν έχετε ομαδάρα στο μπασκετ, κάθε άλλο. Αλλά όποτε μα όποτε χρειάζεστε τα σφυγίγματα τα παίρνετε. Ακόμα και την Κυριακή που σας ρίξαμε 11 ποντάκια, για θυμίσου πότε και πως αρχίσατε να βαράτε βολές στην τελευταιά περίοδο. 8.20 πριν το τέλος. Πώς; με 2 ανύπαρκτα κερδισμένα φαουλ του καραγκούνη του μπασκετ(κρίμα και ξέρει πολύ μπακσετ το παιδί αλλα είναι γελοίος) και με μια τεχνική ποινή που έδωσε στον Μπουρούση ενώ βγαίνατε στον αιφνιδιασμό...
Για τη μπάρτσα και μόνος σου το λες. πως γίνεται μια ομάδα να σε πατάει επι 75 λεπτά, να σου έχει ρίξει 3 γκολ και επειδή ανέβηκες το τελευταίο τέταρτο να δημιουργείς αστικό μύθο(όχι εσύ, αλλα οι γκοτζοπρασινοι) πως πάτισες την μπαρτσα στο καμπ νου μόνο με πράσινα γυαλία το καταλαβαίνει κανεις...Και ξαναλέω. ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν παίξατε μεγάλη μπάλα. ΚΑτα διαστήματα παίξατε καλή.Ως εκεί.

Όσο για τα οπαδικά, μόνος σου είπεσ περι ραντεβού και περιμένεις να σε πάρω στα σοβαρα;Έλεος. Λες κι τα πράσινα χουλιγκάνια έιναι καλύτερα... Κόιτα, τυχάινει να έχω συναντήσει και μιλίσει(ευτυχώς για λίγο) τους 10 μπροσάριδες της θύρας 7 οι οποίοι είναι κάτι τετράγωνοι τύποι που πουλάνε προστασία. Έχω συναντήσει όμως και τα χουλιγκάνια του παναθηναΐκού, δεν ξέρω αν ήταν mad boys cokneys ή τι σκατά άλλο έχετε αλλά και αυτοί το ίδιο άθλιοι μου φάνηκαν. Καθώς επίσης και στο τελευταίο σκήνικό στο παγκράτι "έτυχε" και έμαθα πως ούτε οι μεν ούτε οι δε ήταν μόνο συνδεσμίτες...
Αλλά για να γίνω ξεκάθαρος σου ξαναλέω. Όσοι είναι της λογικής των ραντεβού καλύτερα να τους αφήσουν μια μέρα οοοοοοοοοοολους μαζί, να βγάλουν το άχτι τους όσες χιλιάδες κι αν είναι και όποιος επιβιώσει από εκεί θα πάρει το βραβείο του χρυσού μ@λ@κ@...
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από thangus »

vbalos έγραψε:Όσο τώρα αφορά τον καφέ στο Μαυρογεννίδη δες τη φάση και πως πέφτει και πες μου αν δεν του άξιζε ο καφές
Ευτιχως που εκτηθεσαι μονος σου.Δηλαδη εγκρινεις οτι πρεπει να πεταμε καφεδες και αντικειμενα στους ποδοσφαιριστες.
vbalos έγραψε:Για πες μου το 1-1 πέρασε ναι ή όχι ???
Ο χαλκιας ειναι πανω στην γραμμη και η μπαλα πισω του ποσο πιο απλα να στο πω?
Οσο για τις φασεις που μου παρεθεσες εχω να πω καλητερα να βγαλετε τα πρασινα γυαλια.
vbalos έγραψε:Και τέλος για να μην ξεχνιόμαστε παρτε και αυτό και πείτε μας υπήρχε παράγκα ναι ή ου και αν υπήρχε ποιός τιμωρήθηκε και τέλος γιατί εμείς δε θα πρέπει να φωνάζουμε???
Γιατι ο προεδρος σου ο βαρδινογιαννης ειχε βιασει κατεξακολουθησειν το ελληνικο ποδοσφαιρο που υπηρχαν μεχρι κ καταγγελιες στην φιφα για οσα εκανε(βλεπε υποθεση κιαπε),αλλα δεν ειδα ποτε να διαμαρτηρηθεις τη στηγμη που τα πραγματα ηταν τοσο τραγικα που κυκλοφορουσε ο προεδρος σου με τα πιστολια φατσα φορα μεσα στο γηπεδο.
vbalos έγραψε:ούτε άνθρωπο σκότωσα ποτέ

Μπα στην λουτσα τι ειχε γινει?
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
NickNafplio
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 5:50 pm
Real Name: Νικος (mod(p^n)) ...
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Oxford, United Kingdom

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από NickNafplio »

Katestramenos έγραψε:Πότε πατήσατε κάτω την μπαρτσελόνα ρε βαριόμοιροι;;;; Πάμε καλά; Θυμηθείτε λίγο το ματς που λετε... Είχατε κερδίσει 1-0 στη Λεοφώρο ταμπουρομένοι(με πέναλτυ αν θυμάμαι καλά) και στην Ισπανία έβλαε ενα γκολ ο Κωνσταντίνου(βλ. μετέπειτα ερυθρόλευκο τανκ :lol: ) που αν το προσπαθούσε άλλες 25 φορές ισως το έβαζε μισή, και μετά ξαναταμπουροθήκατε. Όμως η μπάρτσα σας πέταξε 3 παστέλια και από το 80+ και μετά πέξατε γιουρούσι με την μπαρτσα να κρατάει απλά πίσω, κάνατε 2 καλές φάσεις και έτσι δημιουργήθηκε ο μύθος πως η υπερευρωπανάθα ταπείνωσε την μπάρτσα... Ρε μη διαβάζετε γκότζο και πράσινη σας χαλάνε...
.

Η ομαδα εκεινη δεν ειχε παιξει ποτε αντιποδοσφαιρο στην Ευρωπη, ειχε παιξει πολυ μεγαλη μπαλα και στο Χαιμπουρι με την Αρσεναλ, και στο Ντραγκαο με την Πορτο (και τις 2 χρονιες, σε ουεφα και τσαμπιονς λιγκ) και φυσικα και στα δυο ματς με τη Μπαρτσελονα το 2002. Για τον περσυνο ΠΑΟ που δεν επαιξε και καμια τρομερη μπαλα μπορω να πω οτι το διπλο στο μεατσα το πηρε παιζοντας αμυντικα (αν και ακομα κι ετσι, δεν ειναι καθολου ευκολο να παρεις 2πλο σε τετοια εδρα), για την ομαδα του Κυραστα ομως που επαιξε στα ισα απεναντι σε τοσα μεγαθηρια της Ευρωπης, οχι, ποτε. Με τη Μπαρτσελονα το ματς στη Λεωφορο ηταν μοιρασμενο, με ευκαιριες και απο τις δυο πλευρες.

Ο Δε επαναληπτικος ομως στην Ισπανια ηταν ισως το καλυτερο ματς που εχει κανει ποτε Ελληνικη ομαδα στην Ευρωπη. Ο Παναθηναικος ειχε πολυ καλη αμυντικη και ανασταλτικη λειτουργεια στα πρωτα 20 λεπτα, και με εξαιρεση τη φαση του γκολ στο 22 και 1 καλο χτυπημα φαουλ του Ριβαλντο δεν απειληθηκε σχεδον καθολου. Στο 7ο λεπτο ο Νικοποληδης ειχε δεχτει φωτοβολιδα στον ωμο απο τους οπαδους της Μπαρτσελονα που κατα τ αλλα εδειξαν ανωτεροτητα διοτι δεν υπολογιζαν καθολου τον Παναθηναικο. Στο 8ο λεπτο ο Παναθηναικος προηγηθηκε με απιαστο σουτ του Κωσταντινου εξω απο την περιοχη, σε μια φαση οπου οι παιχτες της Μπαρτσελονα ειχαν δωσει παρα πολυ χωρο στον τελευταιο. Καπου στο 15 μετα απο εκπληκτικη αντεπιθεση απο τα πλαγια, ο Σαριτς ειχε σπαταλισει μοναδικη ευκαιρια (τετ α τετ με τον Μπονανο) για το 0-2. Καπου στα μεσα του ημιχρονου, οπου δεχτηκαμε και το γκολ, ο Καραγκουνης ειχε τραυματιστει σοβαρα στο γονατο (μαλιστα ειχε παιξει και κανα 10λεπτο τραυματισμενος). Στο 2ο ημιχρονο, παιζοντας χωρις το καλυτερο χαφ μας, μετα απο ενα ξεσπασμα των αστεριων της Μπαρτσα βρεθηκαμε πισω στο σκορ με 3-1. Απο το 65 και μετα ομως η Μπαρτσελονα δεν περασε το κεντρο, υπηρξε μεγαλη πιεση απο τον Παναθηναικο, υπηρξαν 3-4 τεραστιες ευκαιριες για γκολ οπου η Μπαρτσελονα σταθηκε υπερτυχερη, υπηρξε σπρωξημο απο το διαιτητη για να μη δεχτουν γκολ οι καταλανοι, υπηρξε και καθαρωτατο πεναλτι δεν ειχε δωθει στον Ολισαντεμπε, ενω οι οπαδοι της Ισπανικης ομαδας στα προθυρα εμφραγματος παρακαλουσαν να ληξει το ματς.

Η παραπανω περιγραφη ειναι τα πραγματα οπως ακριβως εγιναν, οπως ακριβως τα ειχα νιωσει εγω τοτε ως μαθητης 6ης δημοτικου, χωρις να εχω διαβασει ποτε ουτε Ντερμπι ουτε Πρασινη, ενω αυτο το συναισθημα αδικιας - αυτη η ανατριχιλα που ειχα νιωσει τοτε ειναι κατι που δεν ξεχνιεται με τιποτα και ταυτοχρονα ειναι κατι που αμφιβαλω αν εχει νιωσει ποτε φιλαθλος αλλης Ελληνικης ομαδας.
Ο νεοφιλελές της διπλανής πόρτας
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από vbalos »

Ευτιχως που εκτηθεσαι μονος σου.Δηλαδη εγκρινεις οτι πρεπει να πεταμε καφεδες και αντικειμενα στους ποδοσφαιριστες
Μετά τη Ριζούπολη και τα όσα κάνατε χωρίς να τιμωρηθεί κανείς ναι εγκρίνω να πετάνε καφέδες , φωτοβολίδες και ότι υπάρχει εύκαιρο όχι όμως σε ποδοσφαιριστές γενικά , σε ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού και δη παλαιότερους , από αυτούς που δεν ντρέπονταν να κλέβουν τον ιδρώτα των συναδέλφων τους...
Ο χαλκιας ειναι πανω στην γραμμη και η μπαλα πισω του ποσο πιο απλα να στο πω?
Τι να πω ρε φιλαράκι συγχαρητήρια δέκα κάμερες δεν το έπιασαν εσύ όμως και ο επόπτης το είδατε αμέσως , μάλλον θα έχετε κάτι κοινό (ομάδα ας πούμε)...Αλλά εδώ μιλάμε για το εαν ο Δούρος είχε πρόθεση να κερδίσει ο Παναθηναϊκός ... τι πιο απλό απ'το να μην μετρούσε το γκολ και τέλος...
Γιατι ο προεδρος σου ο βαρδινογιαννης ειχε βιασει κατεξακολουθησειν το ελληνικο ποδοσφαιρο που υπηρχαν μεχρι κ καταγγελιες στην φιφα για οσα εκανε(βλεπε υποθεση κιαπε),αλλα δεν ειδα ποτε να διαμαρτηρηθεις τη στηγμη που τα πραγματα ηταν τοσο τραγικα που κυκλοφορουσε ο προεδρος σου με τα πιστολια φατσα φορα μεσα στο γηπεδο
Έτσι λεγόταν μέχρι το 1998 από εκεί και πέρα ο πρόεδρος σου έδωσε άλλη έννοια στη λέξη βιασμός...ο Βαρδινογιάννης κυκλοφορούσε με πιστόλια και έκανε διάφορα με τα παντελόνια του όμως όχι φτιάχνοντας ιδιωτικούς στρατούς φονιάδων , ούτε στήνοντας και χρηματίζοντας ότι όργανο υπήρξε και δεν υπήρξε απόδειξη το ότι διάλυσε και έκλεισε δύο φορές τους συνδέσμους της Θύρας 13 και το ότι στην εποχή που μεσουρανούσε μέχρι και η Λάρισσα σήκωσε πρωτάθλημα...
Μπα στην λουτσα τι ειχε γινει?
Πες μου εσύ τι είχε γίνει...ξεκαθάρισμα λογαριασμών ανάμεσα σε δύο ανθρώπους οι οποίοι έτυχε να ήταν και διαφορετικών οπαδικών συναισθημάτων , ούτε έξω από γήπεδο , ούτε σε συντονισμένη ενέργεια , ούτε με ζώα να φωνάζουν πάνω απ'το κεφάλι του νεκρού 'έτσι γ@μ@νε τα Μανιάτικα'...Την επίσημη θέση της αστυνομίας σου δίνω και επίσης ο οπαδός αυτός του Παναθηναϊκού δεν άνηκε καν στο συνδεσμιακό μας χώρο...Επίσης ποτέ δεν τραγουδήσαμε σύνθημα τύπου ''Μιχαλάκη Μιχαλάκη σε παράτησαν σα να'σουν μηχανάκι'' γκε γκε???????
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από thangus »

vbalos έγραψε:Πες μου εσύ τι είχε γίνει...ξεκαθάρισμα λογαριασμών ανάμεσα σε δύο ανθρώπους οι οποίοι έτυχε να ήταν και διαφορετικών οπαδικών συναισθημάτων , ούτε έξω από γήπεδο , ούτε σε συντονισμένη ενέργεια , ούτε με ζώα να φωνάζουν πάνω απ'το κεφάλι του νεκρού 'έτσι γ@μ@νε τα Μανιάτικα'...Την επίσημη θέση της αστυνομίας σου δίνω και επίσης ο οπαδός αυτός του Παναθηναϊκού δεν άνηκε καν στο συνδεσμιακό μας χώρο...Επίσης ποτέ δεν τραγουδήσαμε σύνθημα τύπου ''Μιχαλάκη Μιχαλάκη σε παράτησαν σα να'σουν μηχανάκι'' γκε γκε???????
Τι θες να πεις?οτι επειδη δεν ηταν οργανωμενος δεν πιανεται ως παναθηναικος?Οταν σκοτωνεις ανθρωπο για τετοιο λογο το ιδιο ρεμαλι της κοινονιας εισαι ειτε αν εισαι οργανωμενος ειτε οχι.
Αυτο που με ενοχλει σε αυτο που λες ειναι οτι στοιγματιζεις τον κοσμο μιας ομαδας απο ενα γεγονος στο οποιο συμμετειχαν καποια ατομα τα οποια δεν θα ηθελα προσωπικα(και αν προσεξεις και απο τα ποστ των υπολοιποων ολυμπιακων εδω μεσα)να ειχαν θεση στην εξεδρα του ολυμπιακου.Γιατι ναι και ο αλλος ο οπαδος του παο σκοτωσε ανθρωπο επειδη πανηγηριζε την νικη του οσφπ αλλα αυτο δεν στηγματιζει εσενα και τους υπολοιπους παναθηναικους.Και οσον αφορα τους οργανωμενους με καληψε απολυτα ο κατεστραμενος ας μεινουν πια μακρια απο τα γηπεδα να βρουμε την ησυχια μας και να μπορουμε να παμε στο γηπεδο σαν ανθρωποι.Α δεν θα κανουμε αντρικια τα πιστολια τωρα ελεος
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
vbalos
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Παρ Ιαν 11, 2008 1:41 am
Real Name: Vasilis
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Brussels

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από vbalos »

Τι θες να πεις?οτι επειδη δεν ηταν οργανωμενος δεν πιανεται ως παναθηναικος?Οταν σκοτωνεις ανθρωπο για τετοιο λογο το ιδιο ρεμαλι της κοινονιας εισαι ειτε αν εισαι οργανωμενος ειτε οχι.
Αυτο που με ενοχλει σε αυτο που λες ειναι οτι στοιγματιζεις τον κοσμο μιας ομαδας απο ενα γεγονος στο οποιο συμμετειχαν καποια ατομα τα οποια δεν θα ηθελα προσωπικα(και αν προσεξεις και απο τα ποστ των υπολοιποων ολυμπιακων εδω μεσα)να ειχαν θεση στην εξεδρα του ολυμπιακου.Γιατι ναι και ο αλλος ο οπαδος του παο σκοτωσε ανθρωπο επειδη πανηγηριζε την νικη του οσφπ αλλα αυτο δεν στηγματιζει εσενα και τους υπολοιπους παναθηναικους.Και οσον αφορα τους οργανωμενους με καληψε απολυτα ο κατεστραμενος ας μεινουν πια μακρια απο τα γηπεδα να βρουμε την ησυχια μας και να μπορουμε να παμε στο γηπεδο σαν ανθρωποι.Α δεν θα κανουμε αντρικια τα πιστολια τωρα ελεος
Αυτοί οι οργανωμένοι είναι αυτοί που υποθάλπτει ο προεδρός σου τόσα χρόνια , ο ιδιωτικός στρατός του που τον εξυπηρετεί σε κάθε δυσκολία και έχει χρησιμοποιηθεί ποικιλλοτρόπως , αυτοί για τους οποίους εγώ δεν μπορώ να πάω να δω την αγαπημένη μου ομάδα να παίζει εκτός έδρας , αυτοί που εκτέλεσαν την επιταγή της Ριζούπολης και που σφάγιασαν κόσμο στη Λαυρίου , δε σου λέω πως οι παναθηναϊκοί είναι καλοί , σου λέω πως είναι πολύ καλύτεροι και τουλάχιστον δεν έχουν την αμέριστη συμπαράσταση της διοίκησης σε ότι κάνουν...Ο πρόεδρός σου έδωσε βήμα στον Τσουκαλά και τους άλλους επιστήμονες , αυτός ήταν που τους έδωσε λόγο στη διοίκηση της ομάδας , αυτός είναι που πληρώνει δικηγόρους σε κάθε στραβή , αυτός είναι που αναπαράγει τα άθλια συνθήματά τους...όταν καταλάβετε το κακό που έχετε κάνει στο ελληνικό ποδόσφαιρο τότε ίσως και ΄να είναι αργά ... το μόνο σας ιδανικό είναι η νίκη με κάθε κόστος είτε αυτό λέγεται ένας αγώνας , είτε λέγεται ανθρώπινη ζωή το ίδιο σας κάνει (για τη θυρα 7 μιλάω)...σπείρατε ανέμους και λογικό και έπόμενο ότι θα θερίσετε θύελλες...Ίσως και στο λέω μπέσα αν δεν είχαν γίνει όλα αυτά και εγώ να μην ήμουν εδώ μέσα να μιλάω με τόσο μίσος , αλλά αυτό καταφέρατε να φτιάξετε ανθρώπους που σας μισούν στερώντας τους το δικαίωμα να κερδίσουν όποιο (είτε λίγο είτε πολύ) κομμάτι τους αξίζει...Μας καταστρέψατε με λαμογιές τα καλύτερά μας ποδοσφαιρικά χρόνια και αυτό είναι κάτι το οποίο δε θα σας συγχωρεθεί ΠΟΤΕ...Και ελπίζω να μη νιώσετε ποτέ στο πετσί σας αυτό που ένιωσα στη Ριζούπολη...ήταν πραγματικά σα να σου βιάζουν τη μάνα και εσύ να είσαι μαντρωμένος και αναγκασμένος να παρακολουθείς το σκηνικό και μετά το βιασμό να ψάχνεις να βρεις δίκιο και όλοι να κάνουν τα στραβά μάτια και να σου λένε πόσο καλά γ@μούσε ο βιαστής...Με πιάνεις??
All that is gold does not glitter not all those who wonder are lost
The old that is strong does not wither deep roots are not reached by the frost
From the ashes a fire shall be woken a light from the shadows shall spring
Renewed shall be blade that was broken the crownless again shall be king.
J.R.T
Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΡΗΓΜΕΝΗ-G.13
Άβαταρ μέλους
thangus
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2007 11:59 am
Real Name: Θανος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: π.φαληρο

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από thangus »

vbalos έγραψε:Και ελπίζω να μη νιώσετε ποτέ στο πετσί σας αυτό που ένιωσα στη Ριζούπολη...ήταν πραγματικά σα να σου βιάζουν τη μάνα και εσύ να είσαι μαντρωμένος και αναγκασμένος να παρακολουθείς το σκηνικό και μετά το βιασμό να ψάχνεις να βρεις δίκιο και όλοι να κάνουν τα στραβά μάτια και να σου λένε πόσο καλά γ@μούσε ο βιαστής...Με πιάνεις??
Δεκτο γιατι εχεις αναφερει τι ειχε γινει εκεινη την ημερα,εγω αυτο που σου λεω ειναι οτι δεν εφταιξε στην ομαδα σου τιποτα απο αυτα που λετε για το παιχνιδι που χασατε.Αποδειξη τα λαικα δικαστηρια που ειχατε στην παιανια την επομενη του εν λογω αγωνα 5000 ατομα στο προπονητηριο εβριζαν τους παιχτες σας για τη εμφανιση τους στο γηπεδο ενω ο ιδιος σας ο προεδρος τους ειχε αποκαλεσει κοτες!!!Στα οσα επεισοδεια εγιναν εχεις καθε δικιο να φωναζεις καθως γιναν εκτροπα πολλα,αλλα οχι οτι φταιξανε αυτα που εχασε η ομαδα σου τοτε,κανενας παικτης του παναθηναικου δεν διαμαρτηρηθηκε γ αυτο το παιχνιδι αντιθετως ειχαν κανει και σκληρη αυτοκριτικη στον εαυτο τους
vbalos έγραψε:αυτός είναι που πληρώνει δικηγόρους σε κάθε στραβή
ετερον εκατερον ποιος πληρωνε δικηγορους και δικαστες στις υποθεσεις μπουμπλη,αποστολακη αντωνιου?ολοι αυτοι οι ισχυροι οικονομικα το κανουν δεν θα κανω τα στραβα ματια στην περιπτωση κοκκαλη δεν ειναι κανενας αγιος οπως και ολοι αυτοι,τι δηλαδα βαρδηνογιαννης και πατερας ειναι αγιοι?
Εν κατακλειδη αυτο που θελω να πω ειναι πως αυτοι που την πληρωναν την νυφη δεν ειναι ο ολυμπιακος και ο παναθηναικος ειναι οι μικρες ομαδες.Α και κατι αλλο ναι επι βαρδινογιαννη πηρε μεχρι και η λαρισα πρωταθλημα τοτε ομως δεν υπηρχε το champions league που σου αποφερει ενα χρησοριχειο ενα φτωχο πρωταθλητριων υπηρχε οποτε δεν ειχαν θεμα να μοιραστει η πιτα,αν ο βαρδηνογιαννης ηταν στα ντουζενια του τωρα οχι στην λαρισα πρωταθλημα δεν θα εδινε αλλα ουτε του αγγελου του νερο...
"Imagination is more important than knowledge." Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
Hengeo
Δημοσιεύσεις: 1478
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2007 1:57 pm
Real Name: Γιώργος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά..

Re: Θρήνος των γηπέδων

Δημοσίευση από Hengeo »

Καλά δεν βαριέστε αυτή την ανούσια κόκκινη-πράσινη κόντρα; Εγώ βαρέθηκα και να τα διαβάσω όλα.

Το μόνο σχόλιο που θα κάνω είναι ότι το 2ο γκολ του Μήτρογλου στο ντέρμπι ήταν πραγματικά πολύ όμορφο, μακάρι να βλέπαμε συχνότερα τέτοιες ενέργειες στα ελληνικά γήπεδα, από όποιον και αν ήταν..
Άνθρωπε γνώρισε τον εαυτό σου και θα γνωρίσεις το σύμπαν και τους θεούς - Δελφικό ρητό
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”