Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Ιδιαίτερα ζητήματα που απασχολούν τη ΣΕΜΦΕ (όπως π.χ., συνδικαλιστικά, επαγγελματικά δικαιώματα, πρόγραμμα σπουδών κτλ.)

Συντονιστές: antony07, Chris

rontrigez
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 21, 2006 3:32 pm

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από rontrigez »

Το θετικό είναι πως όλοι οι νενεκοι λιγο πολύ μοιάζουν στον σπυρο (ουπς) αδωνι ηθελα να πω.

Λοίπον συνάδελφοι, για να σοβαρευτούμε, αγωνιστικά πλαίσια θα κατέβουν αύριο κόντρα στο "αυθόρμητο" πλαίσιο της κυβέρνησης[βλ "ανοικτη σχολή"] . {Δεν είναι τυχαίο οτι οι κινήσεις αυτές γιγαντώθηκαν όταν έδωσε το σύνθημα η Διαμαντόπουλου περι "υγιών δυνάμεων στα ΑΕΙ-ΤΕΙ που πρέπει να δραστηριοποιηθούν". Επίσης όλα τα αστικά μέσα (ΔΟΛ, Μπόμπολας κα) έδωσαν γραμμή.}

Για όσους τα 2.5 ευρώ έχουν αξία και ξέρουν τι θα πει να μην έχουν τα εισήτηρια να γυρίσουν σπίτι τους, για όσους χρυσοπληρώνουν για νοικια, για όσους βλέπουν οτι τόσοι κόποι τόσα έξοδα και τελειώνοντας δικαίουνται κάρτα ανεργίας, μία λύση έχουν. Το δρόμο του αγώνα, το δρόμο της αντεπίθεσης. Το δρόμο της συμπόρευσης με τους γονείς του και τα λαικά στρώματα, για να θέσουν τέρμα στα βασανά τους και να στείλουν στο χρονοντούλαπο της ιστορίας την αστική τάξη και τα τσιράκια της. Όσο πιο γρήγορα γίνεται αυτό κατανοητό, τόσο καλύτερα θα ζήσουμε.
papagalakos

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από papagalakos »

Να πάτε να πνιγείτε, εγώ δεν ασχολούμαι άλλο. Πληρώστε ό,τι θέλετε...
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από antony07 »

Off Topic
[quote="chArAls"]
Το εθελοδουλεια ειναι δικο μου!Tο εχω πατενταρει.Ρωτα και τον Noir.
[/quote]

Δεν είχα καμία αμφιβολία...
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
msl
Forum Administrator
Forum Administrator
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 17, 2007 2:35 pm
Real Name: Μαρία-Σοφία
Gender: Female
Facebook ID: 735434828
Τοποθεσία: Στα όνειρά μου
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από msl »

Ως χρήστης έχω να δηλώσω ότι: Από τη μια έχω κουραστεί να ακούω για καταλήψεις τόσα χρόνια. Ως μέτρο πίεσης το έχουμε "κουράσει" και έχει χάσει πολύ από την ισχύ που είχε κάποτε. Έχω θυμώσει που φοιτητές και αγανακτισμένοι το καλοκαίρι δε δοκίμασαν καν να κάνουν κάτι απέναντι στην ψήφιση του νόμου με την εξήγηση πως έλειπαν όλοι διακοπές και δε μπορούσε να οργανωθεί κάτι. Δεν έγινε καν προσπάθεια, πως εγκαταλείπουν όπλα χωρίς αγώνα και τα πιάνουν αφού τελειώσει ο αγώνας με την προσπάθεια να αλλάξουν το αποτέλεσμα; Δεν ειπώθηκε λέξη .. ήταν γνωστή η ψήφιση κάπου 2 βδομάδες πριν και όλοι σιωπούσαν, εκτός από μια μέρα πριν, που τίνος το αυτί θα ίδρωνε; Άκουσα διάφορες δικαιολογίες πάνω στο θέμα, που για εμένα τις εκμηδενίζει το γεγονός που προανέφερα, πως λίγες μέρες πριν, όλες οι φωνές που τώρα βροντοφωνάζουν, σιωπούσαν ..
Από την άλλη, αρνούμαι να δεχτώ ως άτομα που αγωνιούν να δώσουν την εξεταστική και να επανέλθουν σε κανονικούς εκπαιδευτικούς ρυθμούς, εκείνους που για να το πετύχουν αυτό, το πιο χρονοβόρο που θα κάνουν είναι ένα κλικ στο facebook (άντε και ένα σχόλιο) και δε θα μπουν στο κόπο να θυσιάσουν 5 απο τις τόσο υπερπολίτιμες ώρες τους για να παλέψουν για κάτι που τόσο επιθυμούν. Εκτός αν το θέλουν και αυτό στο πιάτο. Μάθαμε να δρουν οι άλλοι για εμάς και εμείς να καθόμαστε .. και να αφήνουμε εξελίξεις α περνούν από τα χέρια μας, γιατί απλά δε μας αφορούν! Όταν θα αφορούν τα παιδιά μας και θα μας ρωτάνε τι έγινε τότε, να δω τι θα λέμε .. Ότι σταματήσαμε τις κακές κακές κακές καταλήψεις και για αυτό τώρα θα πληρώνουν και τον αέρα που αναπνέουν; Απο περιέργεια .. το κομματάκι που λέει ότι η παραλαβή του πάσου θα γίνεται από εμπορικά καταστήματα που έχει ορίσει ο ανάδοχος του έργου, το πήρε κανείς χαμπάρι;
Γενικά πιστεύω πως καμιά από τις δύο μεριές δεν έχει απόλυτο δίκιο ή άδικο. Αλλά σίγουρα η κάθε μεριά αρνείται α προσπαθήσει να δει το όποιο δίκιο της άλλης μεριάς. Αυτό μόνο διχασμό και ένταση μπορεί να δημιουργήσει ..

Ως admin έχω να σας ζητήσω να σταματήσετε τις προσωπικές επιθέσεις και τις προκλητικές απόψεις αν θέλετε έναν υγιή διάλογο. Αν δε θέλετε, σεβαστείτε αυτούς που θέλουν, και απλά απέχετε από αυτόν. Σκοπός στους διαλόγους δεν είναι να βρούμε τρόπους να την λέει καλύτερα στον άλλον, αλλά να μπορούμε να κάνουμε χρήση πιο εύστοχων επιχειρημάτων για να στηρίζουμε τις απόψεις μας και τα πιστεύω μας..
I'm not a bitch, I just have a low tolerance for bullshit ..

:: Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
::
Άβαταρ μέλους
lunatic
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 9:45 pm
Real Name: Zoro
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από lunatic »

Η γνώμη μου περί καταλήψεων είναι γνωστή... Αλλά σε μια τέτοια περίπτωση νομίζω ότι η κατάληψη είναι μονόδρομος...

Το ότι τα σχολεία ξεκινούν χωρίς βιβλία κ το ίδιο θα κάνουμε κ μεις γιατί λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν νομίζω ότι αρκεί ως επιχείρημα σε όσους νομίζουν ότι δεν πρεπει να κάνουμε τίποτα... + όλα τα υπόλοιπα στραβά αυτου του νόμου...

Κ έστω ότι συμφωνούμε στο ότι πρέπει να αντιδράσουμε. Πώς θα το κάνουμε αυτό εν μέσω εξεταστικής την στιγμή που δίνουμε μαθήματα?
Δηλαδή ποιος προλαβαίνει και να διαβάζει και να είναι στον δρόμο? :e_confused:

Αν έχετε κάποια καλύτερη πρόταση μπορείτε να την πείτε...
When do you think people die?
When they are shot through the heart by the bullet of a pistol? No
When they are ravaged by an incurable disease? No
When they drink a soup made from a poisonous mushroom? No
It's when... they are forgotten...
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από antony07 »

NickNafplio έγραψε: Φοιτητές που δεν βλέπουν κανένα νόημα στο κλείσημο της σχολής και την ήθελαν ανοιχτή για να εξεταστούν, έχουν να πατήσουν σε ΓΣ χρόνια γιατί έχουν ξενερώσει με την όλη κατάσταση των ΓΣ, και τώρα που η σχολή είναι κλειστή βρήσκονται όλη μέρα στα μπάνια και στις καφετέριες πίνοντας φραπέ και παίζοντας τάβλι.... 400+
Ναι, αλλά και πάλι καταλήγουμε στο ίδιο αποτέλεσμα. Λέγατε ότι υπάρχουν φοιτητές που δεν θέλουν κλειστή σχολή, και δεν εμφανίζονται στις Γ.Σ. λόγω "κομματοκρατίας" (λες και αν κατέβουν πχ 600 φοιτητές, έναντι σε 200 κομματοκράτες θα υπερισχύσουν οι δεύτεροι...), αλλά τώρα λέτε ότι οι περισσότεροι από αυτούς τους φοιτητές δεν θέλουν ούτε ανοιχτή σχολή, απλά σκασίλα τους. Άρα δεν υπάρχει ο δυϊσμός του ανοιχτή/κλειστή σχολή, πάνω στον οποίο χτίσατε το "λογικό σας σύστημα" ( :Hangman: ) . Οι περισσότεροι απλά δεν ενδιαφέρονται, και στο χωριό μου, ο αδιάφορος φοιτητής δεν είναι φοιτητής με την οριστική έννοια του όρου. Οπότε; Ποιοί είναι εναντίον ποιών τελικά;

NickNafplio έγραψε: Για το ότι είναι γελοίο να κατεβάζεις ένα πλαίσιο που δεν δικαιολογεί τη θέση του για το νόμο: τα έχουμε ξαναπεί και θα τα ξαναπούμε και αύριο, και πάλι άκρη δεν πρόκειτε να βγει, γιατί είναι απλά δύο διαφορετικές απόψεις.
Με δύο διαφορετικές απόψεις, συνήθως, βγαίνει άκρη (it is called debate). Όταν μία άποψη έχει όμως απέναντί της μια κοντόφθαλμη νοοτροπία/αντίληψη, η οποία βρίθει από επιχειρήματα τύπου "έτσι θέλω.../ έτσι πρέπει....", πως να βγει άκρη;
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
papagalakos

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από papagalakos »

Casus_Belli αυτό που ανατράπηκε στην πραγματικότητα είναι η ιδέα ότι ο καπιταλισμός και το ΠΑΣΟΚ μπορούν να σε κάνουν ευτυχισμένο. Η σαπουνόφουσκα έσκασε, αυτό έγινε.

NickNafplio αν νοιάζονταν όντως για τη γνώση τώρα με τη σχολή κλειστή θα διάβαζαν, δεν θα παίζανε τάβλι. Ό,τι μαθαίνεις δεν χρησιμεύει μόνο για την εξεταστική.

Είστε σε φυσικομαθηματική σχολή. Γιατί έχετε τέτοιο πρόβλημα να συγκροτήσετε λογικές προτάσεις που να μην αντιφάσκουν και να μην δικαιώνουν τελικά τον συνομιλητή σας;


msl αν είχες ακόμα μια ιδιότητα αυτή θα ήταν διευθύντρια στο νοσοκομείο του House.
Άβαταρ μέλους
Kos.Patatas
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2011 2:17 am
Real Name: Αλέκος ο ΙΙ
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από Kos.Patatas »

Koita3te, pada uparxoun duo plevres se ena nomisma...
to 9ema ine na iparxi logiki skeyi kai isws dilaktikotita meta3u twn omilitwn...
To idaniko apotelesma 9a itan na evgene ena noima apo oles aftes tis suzitiseis.
telos padon den den borw na kritikarw kanenan, o ka9enas exi tis idees tou.
Twra, na rwtisw. Bori kapoios na me pi ti peripou pezi me tin avriani sunelefsi? :? :e_confused:
01000111 01101111 00100000 01110100 01101000 01110010 01101111 01110111 00100000 01111001 01101111 01110101 01110010 01110011 01100101 01101100 01100110 00100000 01110100 01101111 00100000 01110100 01101000 01100101 00100000 01110010 01101001 01110110 01100101 01110010
Άβαταρ μέλους
zinovia
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 11:18 pm
Real Name: zinovia
Gender: Female

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από zinovia »

(Μεγα λαθος να κοιτας το φορουμ τετοια ωρα-δεν κανεις καλο υπνο...)

Εγω αποφασισα στις επομενες εκλογες να το ριξω ΠΑΣΟΚ
1ον για να μπω στην ψυχολογια του μ$#%κα και να μπορω να μπορω να συναναστρεφομαι με τους "προβληματισμενους" της γενιας μου στο φορουμ (ευτυχως δεν ειναι αντιπροσωπευτικο) και
2ον γιατι εχω μαυρο χιουμορ και οπως θα περνουν τα μετρα και αλλα μετρα και αλλα κ αλλα μεχρι να χορτασετε εγω να μπορω να αυτοσαρκαζομαι με την καταντια μας!!!!

Δεν ξερω τι εισοδηματα εχουν οι υπερασπιστες-εκδικητες της εξεταστικης, αλλα αν μενουν σε καλη περιοχη " σορυ γλυκα μου, αλλα θα μειωθει το χαρτζιλίκι" γιατι θα παει μεχρι 10ευρακι το τετραγωνικο κεφαλικος φορος ανα λογαριασμο ΔΕΗ που εχεις στο ονομα σου!!!!
Και οπως μας υποσχεθηκε και η πρωθυπουργαρα μας καθε οικογενεια θα εχει εναν εργαζομενο!!!!!! Και οπως ειπε και καποιο στελεχος της κυβερνησης, βαριεμαι να ανατρεξω στο ποιος,δεν θυμαμαι, "γιατι;;; ειναι ασχημη μια 5μηνη-6μηνη δουλεια;"
Εμ γιατι;;;
Ζητω συγγνωμη απο τους μοντερειτορς για το υφος και για το επομενο!!!

Τα πλαισιακα παρωδία δεν διεκδικουν ανοιχτη σχολη....αλλα ανοιχτα ποδια....

salivaless....

Τη γκρίνια στο μπαμπα σας και στη μαμα σας που ψηφιζαν καθε σκατατζη τοσα χρονια και νομιζουν πως με ενα πολυτεχνειο ξεμπερδεψαν μια και καλη... Οι συνελευσεις δεν ειναι γκρουπ θεραπι! Κι αν δηλωνετε ανεξαρτητοι και κουλ και εκπροσωποι των "καταφρονεμενων" φοιτητων, εξοστρακισμενων απο τα κοινα, αυριο μη ρωτησετε ποσοι θελουν ανοιχτη σχολη(λες κ αυτο κρινεται), αλλα ποσοι δουλευουν!!!!
Άβαταρ μέλους
chArAls
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Παρ Ιαν 14, 2011 12:54 am
Real Name: Χαρης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Στη γωνια και ερχομαι!

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από chArAls »

papagalakos έγραψε:Θα σου ΄λεγα ποιός είναι ο λόγος ύπαρξής σας αλλά θα πάθεις κατάθλιψη...
Χμμμμ.Νομιζα πως ειμαι το δωρο του θεου στον γυναικειο πλυθησμο του πλανητη...Αμα ειναι να τσακωνομαι στο φορουμ με σενα ομως θα παθω ενα μικρο σοκ. :shock:
papagalakos έγραψε:Ρε φίλε είστε γελοίοι
Ρε φιλε κλαιμε τωρα... :cry: :cry: :cry: :cry:
rontrigez έγραψε:Λοίπον συνάδελφοι, για να σοβαρευτούμε, αγωνιστικά πλαίσια θα κατέβουν αύριο κόντρα στο "αυθόρμητο" πλαίσιο της κυβέρνησης
Κατσε να παρω την επιτροπη του πασοκ να πω πως μας πιασαν.Φτου και ηταν τοσο τελειο σχεδιο.
Τουτ τουτ τουτ Hallo?Ela george a. p. mas epiase o rontrigez ti kanoyme?Klafta Charalampe!
antony07 έγραψε:
Off Topic
chArAls έγραψε: Το εθελοδουλεια ειναι δικο μου!Tο εχω πατενταρει.Ρωτα και τον Noir.
Δεν είχα καμία αμφιβολία...
Μοιαζουμε τελικα.Αφου λες τα ιδια με μενα! :twisted:
antony07 έγραψε:Οι περισσότεροι απλά δεν ενδιαφέρονται, και στο χωριό μου, ο αδιάφορος φοιτητής δεν είναι φοιτητής με την οριστική έννοια του όρου
Ενταξει επειδη πλεον νταξ δεν εχεις και πολυ πλακα να σε πω αδελφε.Ατομα 35 ετων που βγαινουν στα καναλια και μιλανε κε μερους των φοιτητων ειναι φοιτητες στο χωριο σου?
papagalakos έγραψε:Να πάτε να πνιγείτε, εγώ δεν ασχολούμαι άλλο. Πληρώστε ό,τι θέλετε...
Να κρατας τις υποσχεσεις σου αλλη φορα. :lol:
papagalakos έγραψε:msl αν είχες ακόμα μια ιδιότητα αυτή θα ήταν διευθύντρια στο νοσοκομείο του House.
Off Topic
Και στην επομενη σεζον φευγει η Καντυ!!!!Μσλ ορμα για καστινγκ!
zinovia έγραψε:Δεν ξερω τι εισοδηματα εχουν οι υπερασπιστες-εκδικητες της εξεταστικης, αλλα αν μενουν σε καλη περιοχη " σορυ γλυκα μου, αλλα θα μειωθει το χαρτζιλίκι" γιατι θα παει μεχρι 10ευρακι το τετραγωνικο κεφαλικος φορος ανα λογαριασμο ΔΕΗ που εχεις στο ονομα σου!!!!
Δεν μας νοιαζει μωρε.Οπως ειπε και ο Ομπραντοβιτς απο το εκατομμυριο και πανω ειναι ολα ιδια.Ας δωσουμε κανα φορο να ζησετε και εσεις οι υπολοιποι.Κατσε τωρα λιγο ηρθε του επισκεπτη με του ελικοπτερου!
zinovia έγραψε:1ον για να μπω στην ψυχολογια του μ$#%κα και να μπορω να μπορω να συναναστρεφομαι με τους "προβληματισμενους" της γενιας μου στο φορουμ (ευτυχως δεν ειναι αντιπροσωπευτικο) και
Μην νομιζεις.Τα ιδια ειναι με αυτα που ψηφιζες μεχρι τωρα.Αμα δεν καταλαβες ακομα το παιχνιδι δεν θα το καταλαβεις ουτε με το πασοκ.

Λοιπον rontrigez zinovia μηπως να αρχισετε να γραφετε με αλλο στυλ γιατι ειναι σαν να βγαζετε λογο...Και σορρυ αλλα δεν ειστε ακομα βουλευτες.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από antony07 »

chArAls έγραψε:
papagalakos έγραψε:Θα σου ΄λεγα ποιός είναι ο λόγος ύπαρξής σας αλλά θα πάθεις κατάθλιψη...
Χμμμμ.Νομιζα πως ειμαι το δωρο του θεου στον γυναικειο πλυθησμο του πλανητη...Αμα ειναι να τσακωνομαι στο φορουμ με σενα ομως θα παθω ενα μικρο σοκ. :shock:
:bs2:



chArAls έγραψε: Μοιαζουμε τελικα.Αφου λες τα ιδια με μενα! :twisted:
Σε κάποιο μακρινό παράλληλο σύμπαν, ίσως....
chArAls έγραψε: Ενταξει επειδη πλεον νταξ δεν εχεις και πολυ πλακα να σε πω αδελφε.Ατομα 35 ετων που βγαινουν στα καναλια και μιλανε κε μερους των φοιτητων ειναι φοιτητες στο χωριο σου?
Ποιός σου είπε ότι θεωρώ φοιτητές τα εκάστοτε αρχικομματόσκυλα; Ξαναδιάβασε, μήπως και καταλάβεις ποιόν έγραψα ότι θεωρώ φοιτητή, και μην κάνεις προσπάθειες να διαστρέψεις αυτά που λέω.
Επίσης, "αδερφοί" δεν είμαστε, και αυτοί που έχουν πλάκα είναι συνήθως είναι και αυτόφωτοι (aka γελοιοποιούνται από μόνοι τους).
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
Georgrinder
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:23 pm
Real Name: Γιακουμης Πορδος
Gender: Male
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από Georgrinder »

εγώ έχω να πω μόνο ότι έχετε κάνει το φόρουμ για κλάμματα.
A set is a Many that allows itself to be thought of as a One.

-Georg Cantor
Άβαταρ μέλους
Gus
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 5:49 pm
Real Name: Πολλες ερωτησεις
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Τρίτη 6/9/2011

Δημοσίευση από Gus »

lunatic έγραψε:Η γνώμη μου περί καταλήψεων είναι γνωστή... Αλλά σε μια τέτοια περίπτωση νομίζω ότι η κατάληψη είναι μονόδρομος...

Το ότι τα σχολεία ξεκινούν χωρίς βιβλία κ το ίδιο θα κάνουμε κ μεις γιατί λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν νομίζω ότι αρκεί ως επιχείρημα σε όσους νομίζουν ότι δεν πρεπει να κάνουμε τίποτα... + όλα τα υπόλοιπα στραβά αυτου του νόμου...

Κ έστω ότι συμφωνούμε στο ότι πρέπει να αντιδράσουμε. Πώς θα το κάνουμε αυτό εν μέσω εξεταστικής την στιγμή που δίνουμε μαθήματα?
Δηλαδή ποιος προλαβαίνει και να διαβάζει και να είναι στον δρόμο? :e_confused:

Αν έχετε κάποια καλύτερη πρόταση μπορείτε να την πείτε...
Μωρ μπραβο
sidet buyuleyijidir sidet umutur
umut suz ve sesiz bir
sesiz bir dunada
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδικά Θέματα”