Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Όχι δεν λέμε τον καιρό εδώ. Απλά αναλύουμε τους βαθυστόχαστους προβληματισμούς γύρω από διάφορα θέματα της καθημερινότητας. Με λίγα λόγια: ό,τι να 'ναι!

Συντονιστής: AlexandraDC

Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 1:03 am
Real Name: nikolas?
Τοποθεσία: Kameni gi tis meta-ptyxiw xwras

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από nikolas_asteri »

Πόσοι πολλοί δηλαδή? :P
Άβαταρ μέλους
Falgorn
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2008 4:35 pm
Real Name: Hector-Xavier
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Πιο πέρα από το εκεί.
Επικοινωνία:

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από Falgorn »

wgenstein έγραψε:noiasou gia tin parti sou mou thimizei ayto
Πρέπει να έιναι γιατί κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότροια. Πήγαινε τώρα πίσω στη Σιβηρία, είσαι εξορία.
Όλοι λένε τ’ ορμητικό ρέμα βίαιο

Μά την κοίτη του ποταμού που το κρατάει

Κανείς δεν τη λέει βίαιη.


Bertolt Brecht


Η προπαγάνδα της ημέρας ಠ_ರೃ
papagalakos

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από papagalakos »

wgenstein πραγματικά όποτε γράφεις στο φόρουμ γράφεις μόνο για να κουράσεις τον κόσμο με το να σου εξηγεί την αλφάβητο της λογικής. Κι εγώ δεν ξέρω μέχρι ποιό σημείο πρέπει να ασχοληθώ με το να σου απαντάω στο ίδιο πράγμα...
wgenstein
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευ Ιουν 22, 2009 12:43 pm
Real Name: anoth
Gender: Male
Facebook ID: 0

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από wgenstein »

papagalakos έγραψε:wgenstein πραγματικά όποτε γράφεις στο φόρουμ γράφεις μόνο για να κουράσεις τον κόσμο με το να σου εξηγεί την αλφάβητο της λογικής. Κι εγώ δεν ξέρω μέχρι ποιό σημείο πρέπει να ασχοληθώ με το να σου απαντάω στο ίδιο πράγμα...
Eisai mikros gi na eksigiseis logiki ontas analfavitos kai kserolas epi pantos epi stitou..... as doune ton arithmo twn posts kathenos apo mas....
Falgorn έγραψε:
wgenstein έγραψε:noiasou gia tin parti sou mou thimizei ayto
Πρέπει να έιναι γιατί κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότροια. Πήγαινε τώρα πίσω στη Σιβηρία, είσαι εξορία.

prepei na akoloutheis toys idious kanones logikis me ton papapapagalako ... mou aresei na vlepw ta koritsia synaspismena...
Malefino έγραψε:
wgenstein έγραψε:Na min ksanagrapsei kaneis se potytoniko , oute se greeklish oyte me kefalaia oute se ellinika oute na ksanagrapsei ... Oi mpatsoi theloun to ksylo toys, oi tsoglanarades oi mpaxalakides theloun to ksylo toys kai oloi eseis pou goustarete antistasi kai allages na eiste sigouroi koritsia oti katholou den tha sas aresoun , oute se sas oute stis oikogeneioules sas .... Giati anikete stoys exontes oi pleistoi... apo septemvri tha to niosete pou tha parakalate toys mpatsous na rthoun na sas prostateysoun....

Τώρα εσύ τι ρόλο βαράς εδώ μέσα; Έχεις κάποια άποψή επί του θέματος ή μπήκες να γράψεις τις απίστευτες ουγκαούγκαλες αποψάρες σου και να μας κάνεις τη μούρη κρέας; :samurai:

Βασικά σε καταλαβαίνω..Την μέτρησες και δε σου βγήκε όσο ήθελες ε? Δεν πειράζει υπάρχουν πολλοί με το ίδιο πρόβλημα... :alright: :alright: :alright:
tha yparxoune logoi sovaroi gia na me katalavaineis ''mikrouli'' ee?

kai sygnwmi koritsia pou mpika sto kotetsi sas xoris na rotiso.... den tha ksanampo sto forum giati exei piksei stoys mpatsous edw mesa ... eis to epanidein...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος palasso την Δευ Απρ 11, 2011 9:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Merged posts (το double posting απαγορεύεται)
papagalakos

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από papagalakos »

Είσαι γελοίος και το αποδεικνύεις με κάθε σου post.
Εκτός από το να ειρονεύεσαι, και μάλιστα ως πρώτη επιλογή δεν λες τίποτε.
Είσαι υπερόπτης και σαν τέτοιος δεν βλέπεις πέρα απ' τη μύτη σου, ή βλέπεις και προβοκάρεις. Δεν έχει και πολύ σημασία.
Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου. Εκτός του ότι δεν μπορώ να ασχολούμαι με τον κάθε πικραμένο που θέλει να πει την εξυπνάδα του εσύ δεν λες και τίποτε.
Εις το επανιδείν λοιπόν, κι άντε στην εξορία σου τώρα.
Άβαταρ μέλους
noir
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 6:46 pm
Real Name: εθελοδουλο πρακτορακι :)
Facebook ID: 0
Επικοινωνία:

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από noir »

Off Topic
[quote="wgenstein"][quote="papagalakos"]wgenstein πραγματικά όποτε γράφεις στο φόρουμ γράφεις μόνο για να κουράσεις τον κόσμο με το να σου εξηγεί την αλφάβητο της λογικής. Κι εγώ δεν ξέρω μέχρι ποιό σημείο πρέπει να ασχοληθώ με το να σου απαντάω στο ίδιο πράγμα...[/quote]
Eisai mikros gi na eksigiseis logiki ontas analfavitos kai kserolas epi pantos epi stitou..... as doune ton arithmo twn posts kathenos apo mas....
[/quote]
Ενω εσυ ρε παιδι μου, εισαι η προσωποποιηση του Tractatus Logico τρομαρα σου. Κριμα το nick που διαλεξες...
Εικόνα
Η ελευθερία του ενός είναι προϋπόθεση για την ελευθερία του άλλου!
Κανένας έγκλειστος στις κρατικές φυλακές, κανένας σκλάβος στα αφεντικά!
Αντίσταση - Αυτοοργάνωση - Αλληλεγγύη
papagalakos

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από papagalakos »

Παρακαλώ το moderation team να μην διαγράψει το επόμενο post, το οποίο είναι ανοιχτή απάντηση σε απειλιτικό pm του wgenstein.
wgenstein έγραψε:eykola sou ga***sa tin panagia an me ksanapeis geloio... epeidi edo mesa den einai oloi koritsakia opws nomizeis , tha eisai sevastikos pou***aki otan milas me mena ... den eimai epanastatis twn pc ... den sevesai toys synadelfous sou kai poli pithanon megalyterous sou ...
Εγώ ό,τι έχω να πω το λέω δημόσια.
Ακριβώς επειδή γράφεις εδώ και δεν ξέρεις με ποιόν μιλάς καλό θα είναι να προσέχεις λίγο το βρομόστομά σου.
Εγώ δεν θα σε βρίσω. Ξέρω να απαντάω και αλλιώς. Αλλά προτιμώ να σε απαξιώσω με το να μην σου ξανααπαντήσω.

Αν σε ενδιαφέρει όμως για την ιστορία μάθε πως σε σκοτώνω for fun.

Ραντεβού θανάτου δεν δίνω, κι ούτε είμαι γλοιώδης και ποταπός αλητάκος του υπόκοσμου ούτε τραμπούκος μαζί με την παρέα μου. Αν σε πετύχω όμως πουθενά και τολμήσεις να με πλησιάσεις θα μάθεις τι θα πει σεβασμός.

Τέλος επαναλαμβάνω πως
δεν είμαι φίλος της βίας αλλά αν με προκαλέσουν δεν κολώνουν τα αλάνια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος O kanenas την Κυρ Ιούλ 11, 2010 8:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Απλά, αντικατέστησα τις κακές λέξεις με αστεράκια, αλλά όλοι καταλαβαίνουμε το περιεχόμενο, πιστεύω...
Άβαταρ μέλους
O kanenas
Δημοσιεύσεις: 3246
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2006 3:26 pm
Real Name: Αφροξυλάνθη
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Within search engines that search engines that search
Επικοινωνία:

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από O kanenas »

Το περιεχόμενο των πμ πάει από τον αποστολέα προσωπικά στον παραλήπτη. Οπότε, κατ'αρχάς, ας ξεκαθαρίσουμε ότι ό,τι έχει κάνει quote ο papagalakos στο παραπάνω post αναφέρεται μόνο σ'αυτόν.

Από εκεί και πέρα, τίθεται ένα θέμα του πώς επιλέγει ο παραλήπτης να απαντήσει σε ένα πμ. Όπως μας υποδεικνύει ο papagalakos*, εκτός από την προσωπική απάντηση, υπάρχει και η δημόσια, η οποία προφανώς είναι προτιμότερη από τον παραλήπτη όταν αυτός θέλει να αμυνθεί σε μια επίθεση από τον αποστολέα. Από μένα, η επιλογή αυτή (πάντα στην περίπτωση που ο παραλήπτης αμύνεται) είναι σεβαστή. Αλλά, μιας και μοντάρω το "Περί ανέμων και υδάτων", θα ήθελα να εφιστήσω την προσοχή των papagalakos και wgenstein, ώστε να μην ξεφύγει η συζήτηση σε προσωπικές επιθέσεις και απειλές άνευ νοήματος.

Κατά τα άλλα, με την δημοσιοποίηση ενός απειλητικού πμ, όπως του παραπάνω, το μόνο αποτέλεσμα είναι να μάθουν τα μέλη (ή, τέλος πάντων, όσοι παρακολουθούν το forum) το ποιόν του wgenstein (πολύ χαμηλά, πολύ χαμηλά). Το αναφέρω αυτό, ώστε να μην υπάρχει η προσδοκία για κάποιου είδους επέμβαση των admins/mods σχετικά με τον wgenstein, αφού το περιεχόμενο του δημοσιευμένου πμ πήγαινε προσωπικά και μόνο στον papagalakos και το semfe.gr δεν έχει κανένα ρόλο διαδικτυακού δικαστηρίου. Σε περίπτωση, όμως, που συνεχιστεί κάτι τέτοιο και αρχίσουν να δημοσιεύονται τα ενδεχομένως απειλητικά μελλοντικά πμ που ανταλάσσετε μεταξύ σας, θα χρειαστεί κάποια επέμβαση.


*Έχω την εντύπωση ότι είναι η πρώτη φορά που δημοσιεύεται και απαντιέται δημόσια ένα πμ, αλλά δεν είμαι και τελείως σίγουρη.
R.I.P.
Life is so vain, but death equals pain
So let's make one more attempt and live with nothing to gain
Άβαταρ μέλους
antony07
Forum Moderator
Forum Moderator
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 15, 2006 4:37 pm
Real Name: Αντώνης
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Uncertain (by principle)
Επικοινωνία:

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από antony07 »

wgenstein έγραψε:eykola sou ga***sa tin panagia an me ksanapeis geloio... epeidi edo mesa den einai oloi koritsakia opws nomizeis , tha eisai sevastikos pou***aki otan milas me mena ... den eimai epanastatis twn pc ... den sevesai toys synadelfous sou kai poli pithanon megalyterous sou ...
wgenstein, με την γενικότερη παρουσία σου στο φόρουμ, όπως και (ειδικότερα) με περιστασιακές διαμάχες με τον υποφαινόμενο, όπως και τον (όχι και τόσο προκλητικό, όσο συζητήσιμο) παπαγαλάκο, μας έχεις δείξει ότι πρώτον, νομίζεις ότι είσαι κάποιος ΠΟΛΥ γα***ος και ανώτερος, και δεύτερον (και λαϊκότερον), ότι το μέγεθος του μορίου σου υπερέχει το άθροισμα των μεγεθών όλων των υπόλοιπων χρηστών του φόρουμ.

Θα σου πρότεινα, λοιπόν, να προσγειωθείς λίγο, και να μάθεις ότι το 1mm είναι κατά πολύ μικρότερο του 1m, μιας και φαίνεται ότι έλειπες, όταν δίδασκαν τις μετατροπές μονάδων στο σχολείο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος palasso την Κυρ Απρ 03, 2011 4:04 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Λίγη προσοχή στην γλώσσα μας...
"Ωραία παιδιά κατάχαμα κυλάει
το πιο ωραίο ρόδο απ' το στεφάνι σας
αδράξτε κάθε τι που προσπερνάει
μα αν σε βιτρίνα εμπρός βρεθεί η χάρη σας
ή σε γκισέ, φυλάξτε το τομάρι σας
θυμάστε, Colin de Cayeux τον λέγανε
το άσυλο εμπιστεύτηκε ναι σαν κι εσάς,
σημάδεψε ο μπάτσος και τον ξέκανε
"
Άβαταρ μέλους
Falgorn
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2008 4:35 pm
Real Name: Hector-Xavier
Gender: Male
Facebook ID: 0
Τοποθεσία: Πιο πέρα από το εκεί.
Επικοινωνία:

Re: Σακάτεψαν εργαζόμενο (ή ασφαλίτη) με καδρόνια

Δημοσίευση από Falgorn »

Χμ. Έχει εκφυλιστεί λίγο το πράγμα. Αντικειμενικά, όταν πέφτεις στο επίπεδο ενός βλάκα για να συζητήσεις μαζί του, σε κερδίζει λόγω πείρας. Αλλά ας μην ασχοληθούμε άλλο με το wgenstein, πραγματικά δεν αξίζει. Και μόνο το γεγονός ότι πιστεύει πως μπορεί να κάνει εντύπωση με "ευφυέστατα" σχολιάκια της μιας γραμμής για το φύλο των υπολοίπων είναι αρκετό.

Απλά ας κρατήσουμε υπ' όψιν το περιεχόμενο του pm, δια πάσα χρήσιν. Οι απειλές δεν περνάν.
Όλοι λένε τ’ ορμητικό ρέμα βίαιο

Μά την κοίτη του ποταμού που το κρατάει

Κανείς δεν τη λέει βίαιη.


Bertolt Brecht


Η προπαγάνδα της ημέρας ಠ_ರೃ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”